Bilgisayarda 16 GB RAM olmasına rağmen 8 GB görünüyor

CarteLTR

Centipat
Daha fazla  
Uzun bir süredir PC'de oyun oynuyorum ve RAM'lerim 16 GB'dı (8x2) bugün tesadüfen baktım ve 8 GB olarak gözüküyor. Nasıl düzelteceğim? Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• saw.PNG
    saw.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süredir PC'de oyun oynuyorum ve RAM'lerim 16 GB'dı (8x2) bugün tesadüfen baktım ve 8 GB olarak gözüküyor. Nasıl düzelteceğim? Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

RAM'lerin tekinde temassızlık olabilir RAM'leri çıkartın sarı kısımları silgiyle silin RAM soketlerini test edin.

Uzun süredir oynayıp bir anda 8 göstermesi ilginç bilgisayarınız özelliklerini her yerden kontrol edin özellikle ayarlar kısmından her yer 8 olarak gösteriyorsa iki RAM'i de çıkartın(sorun hangi RAM'de bilmediğimizden dolayı) ve tekrardan oturtun ve kontrol edin.

Çok teşekkürler arkadaşlar RAM'leri çıkartıp üfledim geri taktım eskisi gibi 16 GB oldu silgi ile silicektim pulları ama yapamayacağımdan korkutum 😃

Geri
Yukarı