Bilgisayarda VGA çalışıyor ancak HDMI çalışmıyor

Rauf Emir

Decapat
Benim biraz eski kasa bilgisayarım var ve bilgisayarımda eskiden ekran kartı vardı ancak ekran kartım çok önceden bozuldu. Bugün monitörüm bozulduğu için arkadaşın monitörünü ödünç aldım. Onda hem HDMI hem de VGA girişi bulunmakta. Kasamın HDMI girişine bağlayınca görüntü gelmedi ancak VGA girişine bağlayınca görüntü geldi. HDMI'dan görüntü almak için ne yapabilirim? Not: Bilgisayarda ekran kartı bulunmamaktadır!

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün ayarlarından bağlantı seçeneğini HDMI olarak değiştirmeyi denediniz mi?

Monitörün ayarlarından bağlantı seçeneğini HDMI olarak değiştirmeyi denediniz mi?
Evet.

Benim biraz eski kasa bilgisayarım var ve bilgisayarımda eskiden ekran kartı vardı ancak ekran kartım çok önceden bozuldu. Bugün monitörüm bozulduğu için arkadaşın monitörünü ödünç aldım. Onda hem HDMI hem de VGA girişi bulunmakta. Kasamın HDMI girişine bağlayınca görüntü gelmedi ancak VGA girişine bağlayınca görüntü geldi. HDMI'dan görüntü almak için ne yapabilirim? Not: Bilgisayarda ekran kartı bulunmamaktadır!
Şunu da ekleyeyim; monitörü başka cihaza HDMI ile bağlayınca çalışmaktadır!

Son düzenleme:
Benim de monitör özellikli televizyonumda aynı şey oluyordu. VGA ile çalışırken HDMI ile görüntü geliyordu, duvar kağıdı ve görev çubuğu gözüküyordu ama imleç ve masaüstü simgeleri gözükmüyordu, hiçbir hareket olmuyordu. Mecbur değilsen VGA'dan devam et.

Sorunu basit şekilde çözdüm. VGA kablosunu çıkardım kasadan ve monitörden. Sadece HDMI taktım sonra çalıştı. Önceden VGA ve HDMI kablosu aynı anda bağlıydı kasada herhalde ondan dolayı siyah ekranda kaldı önceden.

Yeni konular

Geri
Yukarı