Bilgisayarda virus olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Swinery

Centipat
Daha fazla  
Bir oyun yuklemistim ve trojan uyarisi verdi. Hemen sildim. Kaspersky yukleyip tam tarama yaptim. Bir şey cikmadi. Ama bilgisayarin yavasligini hissediyorum. Sıkıntı cikar mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir antivirüs programı ile daha tarama yapın. Muhtemelen bilgisayarınız yavaşlamadı psikolojik olarak öyle hissediyorsunuz.

Görev Yöneticisindeki kullanımlar ne alemde? Boşta fazla kullanılıyorsa sıkıntı vardır.

Birçok virüs birçok şekilde anlaşılabilir

1- Reklam Virüsleri:bu virüsler reklam virüsleridir tarayıcınızı açtığınızda otomatik olarak saçma +18 ya da illegal siteler açar veya favoriler

2-Fidye Yazılımları:Bu virüsler belgelerinizi şifreler açmanıza engel olurlar para karşılığı belgelerinize ulaşabilirsiniz

3-Trojan Virüsleri:Bu Virüsler bilgisayarınızda gizli takılır RAM kullanımını arttırır bu virüsleri bu şekilde anlayabilirsiniz

4-Solucan Virüsleri:Bu virüsler kamikaze virüsleridir sistem dosyalarını önemli birçok dosyayı siler

5-Keyloger Virüsleri: Bu Virüsleri anlamak çok zordur sadece görev yöneticisinde sistem dışı bilinmeyen bir uygulama olduğunda fark edilir şifrelerinizi hesap adlarınızı kopyalar

6-Boot Virüsleri: Bu Virüsler Kendilerini Boot'a Kopyalar öyle düz sıfırlama ile geçmez

Geri
Yukarı