Bilgisayarı formatladıktan sonra HDD gözükmüyor

Ejder-Kapan

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Alan
Bilgisayarımı bugün formatladım ilk de değildi ama bu sefer HDD diskim yok oldu disk yönetiminden, D diskini yeni basit birim yapıp devam ediyordum ama bu sefer farklı oldu disk yönetiminde diskim yok BIOS'ta ve aygıtlar bölümünde gözüküyor herhangi kablo hatasıda değil araştırdım HDD RAW'a da düşmedi bu disk nerede nasıl disk yönetiminde göstereceğim ve yeni basit birim yapacağım alev çıktı artık sağ sola bakmaktan yardım eder misiniz? Meraklıları için şunuda ekliyim HDD 1 TB ve 2. görüntüde aygıt yöneticisinde böyle gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    45,1 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    7,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsü attım disk yönetiminde HDD hiç gözükmüyor gözükse harfte atacağım yeni basit birimde yapacağım ama yok işte.
Evet arkadaşlar hatamın çözümünü buldum benim gibi sorun yaşayanları anlatıyım format sırasında HDD kaybolmuş ve hiç bir şekilde göremiyorsanız (disk yönetimi,kayıt defteri vb.) denetim masasından
sistem ve güvenlik ardından depolama alanlarında havuz var ise havuzu silin ardından disk yönetimine geri dönün havuza giden HDD tekrar disk yönetimine ayrılmamış bir şekilde dönüyor gerisi kolay siyah alana sağ tıklayıp yeni basit birim yapıp ileri ileri diyeceksiniz bu kadar.
Evet arkadaşlar hatamın çözümünü buldum benim gibi sorun yaşayanları anlatıyım format sırasında HDD kaybolmuş ve hiç bir şekilde göremiyorsanız (disk yönetimi,kayıt defteri vb.) denetim masasından
sistem ve güvenlik ardından depolama alanlarında havuz var ise havuzu silin ardından disk yönetimine geri dönün havuza giden HDD tekrar disk yönetimine ayrılmamış bir şekilde dönüyor gerisi kolay siyah alana sağ tıklayıp yeni basit birim yapıp ileri ileri diyeceksiniz bu kadar.
yanlış bişey yaptım galiba silemiyorum cahil kaldım foruma kusura bakmayın

Son düzenleme:

Geri
Yukarı