Bilgisayarı ısınıp kapanıyor

Abdullah Taşkan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar çok eski bir sistemim var iş yerinde kullanıyorum sadece internet, depolama vs. kullanıyorum ancak son günlerde donuyor, ağır çalışıyor. İşlemcimin usage Google Chrome'u açtığımda %100'ü buluyor. Biraz uğraştım tamir etmek için içini açtım faların tozlarını temizledim termal macunu temizledim fanda hiçbir sorun yok. Speed Fan programında 3310 rpm hızında dönüyor. İnternete gezerken bile donuyor 30 saniye falan sonra kendine geliyor format attım yine olmadı. Sizce sorunu ne olabilir?

Sistem özellikleri :
  • AMD Athlon 64 x2 4200+ işlemci
  • MSI MS-7252 anakart
  • DDR2 1 GB RAM
  • Radeon x300/x550/x1050 series ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun vs için kullanıyorsanız kasayı değiştirmeniz şart bikere eğer işinizi görüyorsa kasayı söküp temizleyin CPU termal macunu değiştirin butceniz el veriyorsa sogutucusunuda değiştirin farkı goreceksiniz

Oyun için kullanmıyorum, sadece internet v.s için kullanıyorum. 1 hafta öncesine kadar bilgisayarda sorun yoktu ama son günlerde sistem çok geç açılmaya başladı ve Termal maacun değiştirip tozlarını temizlemeye rağmen hala ısınıp kapanıyor. geç açılması harddisk den kaynaklı olabilir mi ? Veya ısınıp kapanması güç kaynağından olabilir mi?

Termal macun yenilemesi yaptıktan sonraki sıcaklıklar nedir?
AIDA64 veya Hwmonitor ile bakabilirsin. Rakamsal değer olmayınca pek anlamı yok.
Değerler boştayken bile yüksekse yapılan işlemde veya kullanılan üründe de sorun olabilir.
Diski HDtune'ün güncel sürümüyle error ve health testine tabi tutabilirsin.

boşta yükte
core 0 50 core 0 99
core 1 40 core 1 72

sadece youtube dan bir video açınca böyle oluyor ısı

Arkadaşlar sorunu hâlâ çözemedim ben, böyle arıza görmedim ne yapsam düzelmiyor bilgisayar. yeni alacak durumunda yok bu aralar ekonomik olarak sıkışığım ne yapabilirim sizce ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı