Bilinmeyen Numara

ludovicio13

Decapat
Beni bugün saat tam 17:49 da boş bir insan bilinmeyen numaradan aradı tarafıma etmediği hakaret kalmadı. Numarasına ulaşmak için yapabileceğim bir şey var mı? O kadar ağır konuştu ki hakkında yasal işlem başlatmak istiyorum. Sesinden tanıyamadım. Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa ne yapmam gerektiğine dair, mutlu olurum.

Gizli numaraları senin görmen imkansız. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunursan detaylı olarak tüm bilgileri verirsen kimin aradıgını kayıtlardan tespit edebilirler.

Bu suç duyurusu sürecinden geçmiş biri olarak şunu diyebilirim ki tehdit yahut dolandırıcılık tarzı bir şeyle karşılaşmadıysan kendini boşuna hiç yorma. Sırf hakaretten dolayı savcılık pek da iplemiyor. Operatörünü arayarak son çare numaranı özel numaralara kapatabilirsin ki en temiz iş bu yani.
Üstteki arkadaşın yazdığı gibi devam etmesi halinde suç duyurusunda bulun fakat ek bir tavsiye arayanın sesini kaydet, savcılığa başvurduğumda yapmadığım ama yapmam gereken şeylerden biriydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı