Bilişim meslek önerisi

Emircaan

Hectopat
Bilişim ile ilgili bir meslek seçimi yapacağım bilgisayar müh. yazılım müh. Bunların içerisinde bayağı bayağı matematik var.
Bende matematik ile uzaktan yakından ilişkim yok hiç sevmem :) hem de oldukça zor meslekler. Ben daha kolay meslek ararken.
bilgisayar teknik servisi diye bir bilişim dalı buldum biraz araştırdım da internet kafeci işi gibi geldi :) tam benlik bir meslek.
Fakat tam olarak bu işte ne yapılıyor? Ve bilişim ile ilgili meslekler yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilişim ile ilgili bir meslek seçimi yapacağım bilgisayar müh. yazılım müh. Bunların içerisinde bayağı bayağı matematik var.
Bende matematik ile uzaktan yakından ilişkim yok hiç sevmem :) hem de oldukça zor meslekler. Ben daha kolay meslek ararken.
bilgisayar teknik servisi diye bir bilişim dalı buldum biraz araştırdım da internet kafeci işi gibi geldi :) tam benlik bir meslek.
Fakat tam olarak bu işte ne yapılıyor? Ve bilişim ile ilgili meslekler yazarsanız sevinirim.
2 yıllık bilgisayar programcılığı var belki hoşunuza gider benimde matematiğim kötü ama yazılımcı olmak istiyorum bakalım hayırlısı :)

Bilg, yazılım mühendislikleri gibi bölümleri tercih edip bilgisayar tamir etmeye yönelmek vizyonsuzluk olurdu, zaten bu tür işleri lise mezunu veya önlisans mezunu insanlar yapıyor ve asgari ücret civarlarında...

Yazılım, data scientist, devops ... gibi sayılacak bir sürü gelecek vaad eden giderek dijitalleşen dünyada mantıklı alanlar ve meslekler var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı