BIOS güncellemesi sonrası diski görmüyor

Selimeliye

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün eski kasam ile biraz ilgilendim Max. 4 GB desteklenen RAM miktarını kullanmak için RAM taktım ancak 3.25 görünüyor. Ben de araştırdım ve BIOS güncellemesi ile ilgisi varmış. Recep Baltaş beyin konusu da var bununla ilgili. Neyse güncellemeyi yaptım başarılı oldu. Giriş kısmı değişti Exper yazıyordu. Foxconn oldu ama disk failure hatası verdi. SATA olarak iki port kullanıyorum, biri SSD(Windows kurulu) diğeri HDD(depolama) şimdi BIOS ekranında düzgün şekilde görünüyorlar ama Windows başlamıyor. Umarım derdimi düzgün anlattım. Şimdiden teşekkürler.
Anakart modeli: Foxconn G31MXP.
Hata.

IMG_20200704_003300.jpg

BIOS.

15938116343411003932699799620650.jpg

System information.

1593811782070625735540479760144.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrol et derken anlamadım zaten hepsinde IDE yazıyor. Format atmayı düşündüm ama çözüm bulamazsam en son çare denerim onu. Ne olduysa BIOS güncellemesi sonrası oldu.
IDE SATA AHCI modlarını kontrol et. BIOS'tan HDD'leri SSD'leri kontrol et. En son Win 10 format ekranında bak görünüyorsa format at.
Windows'un kullandığı RAM miktarını hesapladınız mı?

Bilgisayar açılmıyor ki, bu bilginin bana ne yararı var? RAM probleminin çözümü BIOS güncellemesi ile yapılıyormuş. BIOS güncellemesi de bu hale getirdi kasayı.
Bu arada kasadan SATA kablolarını kontrol ettim, bir tanesinde yırtık vardı sanırım o SSD'ye takılı olandı. HDD'ye bağlı olan kabloyla değişim yaptım ama yine aynı hata devam ediyor. Yarın SSD'yi başka bir PC'de deneyeceğim, gelişmeleri yazarım.
Şu forumda bir tane sorunum çözülsün be arkadaş bir tane.
Kontrol et derken anlamadım zaten hepsinde IDE yazıyor. Format atmayı düşündüm ama çözüm bulamazsam en son çare denerim onu. Ne olduysa BIOS güncellemesi sonrası oldu.

Bilgisayar açılmıyor ki, bu bilginin bana ne yararı var? RAM probleminin çözümü BIOS güncellemesi ile yapılıyormuş. BIOS güncellemesi de bu hale getirdi kasayı.
Bu arada kasadan SATA kablolarını kontrol ettim, bir tanesinde yırtık vardı sanırım o SSD'ye takılı olandı. HDD'ye bağlı olan kabloyla değişim yaptım ama yine aynı hata devam ediyor. Yarın SSD'yi başka bir PC'de deneyeceğim, gelişmeleri yazarım.
Şu forumda bir tane sorunum çözülsün be arkadaş bir tane.

Çözüm bulamadım ve format atmak istedim flash belleği gördü ama Windows yüklemesi yapmadı bir Windows CD yardımı ile format attım şu an sıkıntı yok BIOS güncel.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı