Blender 3D nasıl öğrenilir?

in Time

Centipat
Selam. Bir oyun çıkartıyoruz ve oyunun 2D Oyun Varlıklarını (Game Assets) yapıyorum. Çoğunu yaptım ve devam ediyorum. Biraz daha ileriye gidip Blender 3D ile oyunun 3D tasarımlarını da yapmak istiyorum. Bunun için Blender 3D önerdiler. Normalde Udemy kursu alıp try hard kasıp öğrenirdim fakat çok fazla da zaman harcamak istemiyorum açıkçası, o yüzden bu programda nereden başlanılır, nelere nerede dikkat etmeliyim, neleri nasıl yapmalıyım, şunu şunu yapman sana kolaylık sağlar gibi fikirlerinizi söylerseniz mutlu olurum. ^^

Kısayolleri öğrenmeniz size aşırı büyük bir artı sağlayacaktır. Bir şeyi lokal ekseninde çevirmek, hareket ettirmek ve büyütmek için eksenin kısayoluna 2 kere basmanız yeterlidir. Yani mesela bir küpü lokal x ekseninde hareket ettirecekseniz G tuşuna basıp 2 kere X tuşuna basmanız gerekmekte. Alıştıkça aşırı basitleşiyor. Ek olarak öğrenmeniz için Arrimus 3D ve Blender Guru öneririm. Çok iyi anlatıyorlar. Ha İngilizce bilmiyorsanız, ne yazık ki fikrim yok.

Ağırlık merkezlerine dikkat etmeyi de unutmayın. Oyunda modelleri kullanırken ağırlık merkezleri çok etkiliyor.

2d oyun asseti yapıcaksan en mantıklısı midjourney ve chatgpt plus alıp photorealistic eklentisini yüklemek chatgpt plusa ona aklındaki şeyi tarif edip verdiği detaylı promptu alıp midjourneye vermek on numara oyun olur. Kodları da chatgptye yazdırırsın. Müzikleri fe müzik üreten yapay zekalara yaptırırsın çok güzel müzik yapıyorlar. Sana sadece animasyon yapması kalır bi de kurgu oyun mantığı hikaye diycem ama kurgu oyun mantığını da chatgptye yaptırabilirsin düşünemene gerek yok.

2D oyun asseti yapacaksan en mantıklısı midjourney ve ChatGPT Plus alıp photorealistic eklentisini yüklemek ChatGPT plusa ona aklındaki şeyi tarif edip verdiği detaylı promptu alıp midjourneye vermek on numara oyun olur. Kodları da ChatGPT'ye yazdırırsın. Müzikleri FE müzik üreten yapay zekalara yaptırırsın çok güzel müzik yapıyorlar. Sana sadece animasyon yapması kalır bir de kurgu oyun mantığı hikaye diyeceğim ama kurgu oyun mantığını da ChatGPT'ye yaptırabilirsin düşünemene gerek yok.

Yapay zeka onu yapsın şunu yapsın bunu yapsın. Eee arkadaş neyi öğrenecek o zaman? İleride bir firmaya girmeye kalkışsa mülakatta yapay zekadan yardım mı alacak?

Yapay zeka onu yapsın şunu yapsın bunu yapsın. Eee arkadaş neyi öğrenecek o zaman? İleride bir firmaya girmeye kalkışsa mülakatta yapay zekadan yardım mı alacak?
IMG_20231117_122630.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı