Çözüm Bootloop'a giren S8 ve S8+ nasıl düzeltilir?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İlatem

Centipat
Makaleler
5
2 gündür bununla uğraşıyorum sorunu tam manası ile çözemesemde yine de kullanılacak hale getirebildim.

Tahminlerime göre telefonun yazılımı görüp açılmasını sağlayan kısım bozulmuş ( adını bilmiyorum kernel olabilir ya da recovery ya da Bootloader) bundan dolayı telefona istediğiniz kadar stok ROM kurun yine bootloop olacak, ışlem aslında basit benim bulmam uzun sürdü sadece şöyle yapıyoruz;

Odin ile stok ROM kurduktan sonra otomatik yeniden başlatacak ve bootloop olacak, bu kısımda şunu yapıyoruz, ses kısma, Bixby, açma-kapama tuşu ile Odin moduna tekrar giriyoruz, sonra aynı işlem ile Odin modundan çıkıyoruz, çıktıktan hemen sonra sadece ses kısma tuşuna basılı tutuyoruz, telefonu ya güvenli modda açacak ya da normal şekilde açacak, bende ilk denediğimde güvenli modda açtı ve hemen USB hata ayıklama ve OEM kilidi açtım (OEM kilidi için ekrana şifre koyup kapatıp açıp şifreyi girdikten sonra OEM kilidi belirecektir) ve evet dünyanın en saçma şekli ile telefonumuzu geçici olarak düzelttik, bu konuyu pazartesi akşam tekrar güncelleyeceğim profesyonel yardım alıp yazacağım, başına gelen olursa her türlü yardımcı olurum.

Aynı sorun Galaxy Note 10.1 tabletimde de mevcut, yaklaşık bir yıldır bu durumda. Her türlü Custom, Stock ROM normal şekilde açılmıyor sadece güvenli modda açılıyor. (En azından JellyBean ROM da otomatik güvenli moda atıyordu, diğerlerinde güvenli moda girememiştim)

Aynı sorun Galaxy Note 10.1 tabletimde de mevcut, yaklaşık bir yıldır bu durumda. Her türlü Custom, stock ROM normal şekilde açılmıyor sadece güvenli modda açılıyor. (en azından jellybean ROM da otomatik güvenli moda atıyordu, diğerlerinde güvenli moda girememiştim)

Hocam ben ilk denediğimde güvenli moda girdi, dediğim şeyleri yaptım sonra Custom ROM olayına geçtim ama olmadı, tekrar stok kurdum yine ses kısma tuşuna basılı tuttum ve normal açıldı, yaklaşık 3 4 kere denedim ses kısma tuşuna basılı tuttuğum zaman normal açılıyor, sana tavsiyem garanti önemli değilse TWRP kur sonra tekrar stok kur dene, TWRP'de depolamayı biçimlendirmeyi unutma.

Geri
Yukarı