Bootstrap neden kısıtlıyor?

Aslında öncesinde açılan birçok konuya tekrar tekrar yazmıştım, şimdi tekrar yazayım.
Bootstrap, 2023 yılında CSS yazmanın birçok etkili yolunun olduğu bir dönemde kullanılmasını tavsiye etmediğim bir yöntem. Tailwind, SCSS gibi kontrolün tamamen sizde olduğu yolları seçmenizi tavsiye ediyorum. Bunlar saf CSS'e daha yakın ve sizi gerçekten CSS yazıyormuş gibi hissettiren, etkili ve pratik teknolojiler. Kaçırmayın.

Hazır component paketi normaldeki kadar serbest olamazsın tabii ki. Herkes bunu bilerek kullanıyor zaten.

Hocam ama tailwind gibi teknolojilerde en basitinden renk seçimi bile daha fazla. Şu an öğreniyorum çoğu şeyi ama mesela sitenin bir yerini CSS olarak 2 saniyede hazırladım tüm kodlar kafamın içinde hazır ama Bootstrap'e gelince çok daha kısıtlı olduğu için araştır babam araştıra dönüyor. Herhalde yeniyim diye. Olabilir o da.

Aslında öncesinde açılan birçok konuya tekrar tekrar yazmıştım, şimdi tekrar yazayım.
Bootstrap 2023 yılında CSS yazmanın birçok etkili yolunun olduğu bir dönemde kullanılmasını tavsiye etmediğim bir yöntem. Tailwind, SCSS gibi kontrolün tamamen sizde olduğu yolları seçmenizi tavsiye ediyorum. Bunlar saf CSS'e daha yakın ve sizi gerçekten CSS yazıyormuş gibi hissettiren, etkili ve pratik teknolojiler. Kaçırmayın.

Hocam eğitim serisinde var ama. O yüzden iziliyorum.

Bootstrap, 2023 yılında CSS yazmanın birçok etkili yolunun olduğu bir dönemde kullanılmasını tavsiye etmediğim bir yöntem. Tailwind, SCSS gibi kontrolün tamamen sizde olduğu yolları seçmenizi tavsiye ediyorum. Bunlar saf CSS'e daha yakın ve sizi gerçekten CSS yazıyormuş gibi hissettiren, etkili ve pratik teknolojiler. Kaçırmayın.

Ama derseniz ki boşa zaman kaybı. Mis gibi tailwind gibi bir şaheser dururken kendine eziyet etme derseniz Tailwind'e geçiş yaparım.

Hocam eğitim serisinde var ama. O yüzden iziliyorum.
Şimdi hatırladım, "Ama eğitim serisinde varsa öğrenmenizden zarar gelmez, aksine neden diğer teknolojilerin daha iyi olduğunu anlamanıza yardımcı olur." demişim. Kendiniz de fark etmişsiniz kısıtlayıcı olduğunu. Eğitim serisi dahilinde kullanabilirsiniz, kısıtlayıcılığından çok rahatsız olursanız saf CSS kullanabilirsiniz. CSS'i öğrendikten sonra yardımcı teknolojiler kullanmanız daha iyi olur, Tailwind gibi.

Şimdi hatırladım, "Ama eğitim serisinde varsa öğrenmenizden zarar gelmez, aksine neden diğer teknolojilerin daha iyi olduğunu anlamanıza yardımcı olur." demişim. Kendiniz de fark etmişsiniz kısıtlayıcı olduğunu. Eğitim serisi dahilinde kullanabilirsiniz, kısıtlayıcılığından çok rahatsız olursanız saf CSS kullanabilirsiniz. CSS'i öğrendikten sonra yardımcı teknolojiler kullanmanız daha iyi olur, Tailwind gibi.

Teşekkür ederim hocam :)
Sizden rehber gelir mi? Bir sürpriz yapar msıınız aniden :D

Teşekkür ederim hocam :)
Sizden rehber gelir mi? Bir sürpriz yapar msıınız aniden :D
Gün içinde çok meşgul oluyorum, Technopat'a da akşam saatlerinde 10-20 dakika girebiliyorum anca. Burada paylaşmak yerine daha fazla insanın yararlanması adına YouTube'da, Figma ile UI/UX tasarımından CSS styling'ine kadar sıfırdan bir web sitesi yapımını anlatan Türkçe bir crash course çekmeyi planlıyorum. Yakın zamanda olmayacak gibi ama gerçekleşince buradan duyururum. 🙂

Geri
Yukarı