Canon EOS 1000D Nasıldır?

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Evde babamın eskiden kalma EOS 1000D'sini bulmuştum geçen gün. Makinenin lensiyle alakalı hiç bir bilgim yok. Zaten çok da anlamam fotoğraf makinelerinden. Bu makine giriş seviyesi için uygun mudur? Bir de fotoğraftaki bulanıklılığı azaltmak için neler yapmam gerekir?

Bulanıklık geçmesi için ve daha iyi görüntü için lens kullanılıyor. Sahibinden sitesinde yaklaşık ortalama 2900-3000TL. Giriş için normalde 250d modeli önerilir ama elinizde değerli bir şey varsa da hayır demezsiniz.

Bulanıklık geçmesi için ve daha iyi görüntü için lens kullanılıyor. Sahibinden sitesinde yaklaşık ortalama 2900-3000TL. Giriş için normalde 250d modeli önerilir ama elinizde değerli bir şey varsa da hayır demezsiniz.
Peki lens seçimi nasıl olmalı? Her lens her makineye oluyor mu?

Evde babamın eskiden kalma EOS 1000D'sini bulmuştum geçen gün. Makinenin lensiyle alakalı hiçbir bilgim yok. Zaten çok da anlamam fotoğraf makinelerinden. Bu makine giriş seviyesi için uygun mudur? Bir de fotoğraftaki bulanıklılığı azaltmak için neler yapmam gerekir?

Analog bir makinenin çalışma mantığını anlamanız ve pratiğini yapabilmeniz için harika bir makine.
Fotoğraftaki bulanıklığın sebepleri farklı olabilir:
  1. Lens camının temizlenmesi gerekiyor olabilir.
  2. Makine içerisinde yer alan hareketli aynanın temizlenmesi gerekebilir. Bu aynanın temizliği için lensin çıkarılması gerekmektedir.
  3. Odaklamayla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Lens üzerinden otomatik odaklamayı aktifleştirebilirsiniz. Lens üzerinde AF ve M olmak üzere iki tane ayar mevcut. AF otomatik odaklama anlamına gelmektedir. M ise lens üzerinden kontrol edebileceğiniz manuel odaklamanın aktifleşmesini sağlar.

Peki lens seçimi nasıl olmalı? Her lens her makineye oluyor mu?

Genel kullanım için lensler mevcut onları tercih edebilirsiniz. Lens işi birazcık arz talep meselesi.
Öncelikli olarak ne fotoğrafı çekeceğinize karar verin. Portre için ayrı lens, doğa için ayrı lens kullanılıyor.
Ben genel kullanım çekim yaptığım için linkte ki ürünü satın almıştım.
Ayrıca her lens her makineye uymaz. Nikon grubu için ayrı soket Canon grubu için ayrı soket kullanılır.

Son düzenleme:
Genel kullanım için lensler mevcut onları tercih edebilirsiniz. Lens işi birazcık arz talep meselesi.
Öncelikli olarak ne fotoğrafı çekeceğinize karar verin. Portre için ayrı lens, doğa için ayrı lens kullanılıyor.
Ben genel kullanım çekim yaptığım için linkte ki ürünü satın almıştım.
Yani şimdi ben bu lensi 250D bir makine için de kullanabilir miyim?

Geri
Yukarı