Casper Nirvana F600 Açılıp kapanıyor

meyern

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
2 yıl önce birdenbire her şey stabilken cihaz kendiliğinden kapanıp açılmamaya başlamıştı. Daha doğrusu sürekli açılırken kapanıyor ve kısır döngüye giriyordu. Bir hafta süresince bilgisayarı kullanamamıştım. Bir hafta sonra kendiliğinden açıldı ve o sorunu uzun bir süre yaşamamıştım. Biraz zaman sonra tekrar aynı soru boy göstermişti.

Tabi bu süre zarfında defalarca kere temizliğini yapıp format attım. Sorun çözülmeyince Casper yetkili servise götürmüştüm. Durumu anlatıp cihazı 4 gün orada bıraktıktan sonra bir telefon aldım. “ cihazınızda hiçbir sorun yok, stabil çalışıyor.” Bu imkansız diyerek servisin yolunu tuttum. Ve garip bir şekilde cihaz çalışıyordu hatta para bile almadılar. Uzun süre sıkıntısız kullandım. Kısa zaman önce bu kapanmalar tekrar ortaya çıktı. Tekrar bir tamircinin yolunu tuttum ve garip bir şekilde sorunu bulamadılar.

İşlemci kullanımını kıstığımda kapanmıyordu önceleri ama artık bunu yapmak da fayda sağlamıyor. Bilgisayar 5-10 kere kendiliğinden açılıp kapanıyor. Bu akşam ise son olarak Windows ekranını geçtikten sonra kapandı ve bir daha da ekran gelmedi. Yani anakarta elektrik gitmiyor gibi. Güç düğmesine basıyorum, güç ışığı yanıyor ancak artık ne fanlar çalışıyor ne de ekranda herhangi bir tepki görüyorum. Güncel durum bu.

Detaylı bilgi için sorunun ortaya çıkışına profilimden ulaşabilirsiniz. Hatta linkini ekliyorum; https://www.technopat.net/sosyal/konu/i5-7200u-100-kullanildiginda-bilgisayar-kapaniyor.1236696/

Bu sorunu bir yetkili servis, bir de Bilgisayar tamircisi çözemedi. Sayısız kere donanımla haşır neşir olan kişilerin eline geçti ancak sanırsam bilgisayarın amansız bir hastalığı var gibi. Sizin tahminleriniz nelerdir?

Casper Nirvana F600
i5 7200U 2.5GHz to 3.1GHz (2.71 normal)
GeForce 940MX GDDR5
8 GB DDR4 2133MHz
1TB HDD
120GB SSD

Bu arada RAM, SSD. HDD ve ekran kartında herhangi bir problem yok. Yetkili servis de elektrikçinin kontrol edip bir şey bulamadığını belirtmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı