CAT7 vs CAT8 kablo

ateszn

Centipat
Daha fazla  
Bu konularda cok bilgim yok kusura bakmayin. Xbox konsolum var. Internetim cok iyi degil, 25/1 falan. Ugreen Cat8 ethernet kablosu alsam, CAT7'ye göre cok degisiklik olur mu? Internetim zaten cok iyi degil, en azından aktarim olarak en iyisi olsun kafasindayim. CAT8 10m 400₺, pahali bayağı. Bilen arkadaşlar, sizce CAT7 yerine CAT8'e geçilir mi, deger mi? Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bi'milyoncu kablosundan Ugreen Cat7'ye geçtim. İnternetim 75 mbit ama kablo 10 gbit'e kadar destekliyormuş. Hayal resmen. Belki evet internet hızını ilerilere taşımıyor ama data akışını iyileştirdiği kesin. Cat numaraları yükseldikçe Mhz değerleri artıyor yani etraftaki sinyallerden daha iyi yalıtılmış, daha stabil sinyal dalgaları ileten hale dönüşüyorlar. Konektör uçlarının da kalitesi artmak durumunda kalıyor tabii. Senin işini Cat6a bile çözecektir. Ugreen'in ince ethernet kablosu var Cat6a. O çok güzel. Bizzat deneyimledim. Kaba değil ve gayet de dayanıklı.

Bu konularda cok bilgim yok kusura bakmayin. Xbox konsolum var. Internetim cok iyi degil, 25/1 falan. Ugreen CAT8 Ethernet kablosu alsam, CAT7'ye göre cok degisiklik olur mu? Internetim zaten cok iyi degil, en azından aktarim olarak en iyisi olsun kafasindayim. CAT8 10M 400₺, pahali bayağı. Bilen arkadaşlar, sizce CAT7 yerine CAT8'e geçilir mi, deger mi? Teşekkür ederim şimdiden.

İnternet paketiniz kaç Mbps?

Cat 6a bile yeterli gelecektir. Cat 7 10gigabit internet için genelde tercih ediliyor veya sunucular arasında kullanmak için.

Geri
Yukarı