ChatGPT ile bir dil öğrenilebilir mi?

deezwend

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 2 gündür neredeyse aralıksız ChatGPT teknolojisini deniyorum ve cidden güzel şeyler yapabiliyor. Dil konusunda da ufak tefek becerilerinin olduğunu söylüyor. Sizce bu teknoloji dil öğrenmeyi kolaylaştırır mı? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Rica ederim, ayrıca teknoloji gündemini takip etmenizi öneririm. Sonra şu nedir, bu nedir diye kalmayın.

Ben de etkilendim ve sevdim ChatGPT'yi. Hatta Türkçe paragraf sorusu bile çözdü. Az önce babama gösterecektim ama soruyu sorunca hata verdi :/
Sadece böyle şeylerle de sınırlı değil. Yazılım kodlarındaki hataları çözebiliyor, İngilizce cümlelerdeki gramer hatalarını düzeltiyor, matematik problemlerini denklemlerini çözüyor. Merak ettiğin bir şeyi saniyeler içinde cevaplıyor.

Sadece böyle şeylerle de sınırlı değil. Yazılım kodlarındaki hataları çözebiliyor, İngilizce cümlelerdeki gramer hatalarını düzeltiyor, matematik problemlerini denklemlerini çözüyor. Merak ettiğin bir şeyi saniyeler içinde cevaplıyor.
Fakat benim asıl garibime giden şey bu teknolojinin ücretsiz olması. İlerde ücretli olarak gibime geliyor.

Hocam chatGPT gerçekten insanı hayran bırakıyor, ama sorunuza gelirsek yüzde yüz güvenmeniz ve öğrenirken demirbaş olarak görmeniz hata olabilir. Çünkü kod için sandığınız kadar mükemmel çalışmıyor. Stackoveflow chatGPT yi yanlış cevaplar verdiği için tamamen engelledi.

Sömürebildiğiniz kadar sömürün ama her cevaba şüphe ile bakmanızı tavsiye ederim. Hem sizin için de daha öğretici olur.

Bu bir sohbet botu sonuçta ve bir öğretmen değil. Sıfırdan başlayıp bir kişiye yabancı dil öğretsin diye tasarlanmamış ancak örneğin İngilizce olarak kullanarak yazma ve okuma pekiştirilebilir diye düşünüyorum. Ayrıca “şu, şu ve bu ifadeler İngilizce dilinde gramatik açıdan doğru mudur? ” şeklinde sorulan sorulara da cevap verebiliyor. O açıdan da kullanılabilir.

Geri
Yukarı