Ciddi aşık oldum, ne yapmalıyım?

birgaripyolcu_33

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar, sizleri fazla meşgul etmeden direk konuya girmek istiyorum:

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki: Ben uzun zamandır ciddi bir ilişki içinde değilim. Gerek ünversite'den dolayı gerek okul hayatından dolayı kendim bir müddetdir ilişkilere ara vermeye karar verdim. Ayrıca pandemi'den dolayı baya içime kapandım bir dönem. Yaklaşık 5-6 yıldır ciddi bir şekilde görüştüğüm bir kız yok.

Yaşım 25. Bir kız var, çocukluktan beri tanırım, ailelerde birbirlerini tanır, sonuçta bir kaç yıllığına da olsa aynı mahallede, aynı sokakta kalıyordu, ama öyle çocukluk dışında görüşmüşlüğüm yok. Yani o beni bilir tanır, bende onu bilirim tanırım, onun dışında bir görüşmemiz olmamıştır.

Ben bunu uzun zaman sonra tekrar gördüm ve aşık oldum. Kendi kendime düşündüm acaba bir anlık heves, bir anlık aşk mı diye ama kesinlikle öyle değil. Kendi kafamda ''tam aradığım eşi'' buldum diyorum çünkü gerçekten ciddi düşünüyorum.
Ama gelelim soruna: Nasıl açılacağımı, nasıl ona duygularımı belli etmem gerektiğini hiç bilmiyorum. Bu işlere pek hakim değilim. Ona nasıl yakınlık kurabilirim, ona nasıl - rahatsızlık vermeden - duygularımı ve sevgimi belli edebilirim? Sonuçta aileler de birbirlerini yıllardan beri tanıyor, yani biliriz de öyle aşırı alakamız yoktur, sonuçta iki aile de hemşeridir ve yıllardan beri bir tanışıklık vardır. Kimseyi de üzmek istemem, aileler arası sorun da olsun istemem... İnstagram'ı var bende, ama takip isteği yollamadım daha. Önce DM üzerinden yazsam mı? Yazarsam da, ne yazmalıyım? Yada direk istek mi yollamalıyım? Ya kabul etmezse? Veya edip te geri takip isteği yollamazsa? Gerçekten hiç bir fikrim yok, bu konulara hakim değilim...

Olma dostum sonunda elbet üzülüyorsun ben bu senaryoyu bi yerden hatırlıyorum çünkü :(

Eğer çok konuşmak istiyorsan istek at, dm at, selamlaş, sorular sor istek varsa zaten devamı gelir sonrasında buluş, takıl 3-4. Buluşmada söyle olursa olur.

Geri
Yukarı