Çözüldü Cihazı resetleyince BitDefender neden tarama yapmıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chris7

Yoctopat
BitDefender Total Security'yi kurduğum tablet, telefon falan çok güçlü cihazlar değil ama yine de cihazlarda bir kasma yapmıyor ve bir sıkıntı yok. Normal de BitDefender programına bütün yetkileri verdim ve pil sınırlandırması da yapmadım ama cihazları resetleyince ve BitDefender'e girip tarama yapmak istediğimde tarama butonu çalışmıyor ve tarama yapmıyor hatta daha önce aktifleştirdiğim bazı ayarları tekrar aktifleştir diye uyarı veriyor, aktifleştirmeme rağmen algılamıyor.

Bir süre sonra bu durum kendiliğinden düzeliyor ama cihazları yeniden başlatınca böyle olmasının, arada takılmasının sebebi nedir? Cihazlar çok güçlü olmadığı için mi acaba?

Bir de bilgisayarda da kurulu bu program. Bazen uyarı gösteriyor Windows güncellemelerini yap diye. Ben güncellemeleri Windows Update yerinden yapıyorum ama program hala güncelleme yap diyor, halbuki zaten yaptım. Bu da bilgisayarın eski olmasından mı kaynaklı acaba? Bunun dışında programdan memnunum.

Son düzenleme:
Çözüm
Cihazın ROM'undan kaynaklı olabilir. Çin tabanlı bir ROM kullanıyorsanız bu cihazlarda sistem yöneticiliği ROM'da bulunuyor ve kendi sistem bileşenleri hariç tüm üçüncü parti uygulamalara izin verilmiş olsa dahi sonlandırma uyguluyor. Çözümü yok. Bu aslında bir avantaj zira AV için değil, zararlı saldırılarında RAT vs. türevlerinin çalışmasının önüne geçiyor.
Cihazın ROM'undan kaynaklı olabilir. Çin tabanlı bir ROM kullanıyorsanız bu cihazlarda sistem yöneticiliği ROM'da bulunuyor ve kendi sistem bileşenleri hariç tüm üçüncü parti uygulamalara izin verilmiş olsa dahi sonlandırma uyguluyor. Çözümü yok. Bu aslında bir avantaj zira AV için değil, zararlı saldırılarında RAT vs. türevlerinin çalışmasının önüne geçiyor.

Çözüm

Geri
Yukarı