Çoklu evren var mı?

Bu arada mesajları okurken kafam karıştı "paralel evren" olarak okumuşum. Çoklu evrenlerin var olduğunu da düşünüyorum. Kanıt yok, sadece düşünüyorum :)
Çoklu evren; Birbirinden farklı, gözlemlenebilir evrenlerin hipotezsel toplamı olarak açıklanmış. O yüzden paralel evrenlerden bahsetmeden, durumu açıklamak oldukça zor.

NASA Antartika da bir çalışma yapmış içeriğini bilmiyorum ama bir sinyal mi ne gelmiş bilim adamları bunun farklı evrenden geldiğini söylemiş. Ve soğuk leke evren çarpışması diyorlardı.

İnternette araştırırken bir sitede bizim evrenimizin içinde 7 tane daha evren varmış ancak bunlar sicim büyüklüğünde olduğu için görmemiz imkansızmış. Ayrıca adam kuran ı kerim de bunun yazdığını ve kıyamette bu evrenlerin hepsinin kağıt gibi buruşup yok olacağını yazmıştı. Bizim evrenimizin dışında evrenlerin de var olma ihtimalı yüksekmiş ve kıyamet burada koptuğunda orada da kopmayabilirmiş.
Şu açıklamalarınızın kaynağı atsanız da biz de okusak? Nerede denmiş 7 evren var diye?

Şu açıklamalarınızın kaynağı atsanız da biz de okusak? Nerede denmiş 7 evren var diye?

Hatalı anlatım yapmışsınız. Kuran'dan referans alarak yine Kuran'dan referans almışsınız :D.
İnternette araştırırken bir sitede bizim evrenimizin içinde 7 tane daha evren varmış ancak bunlar sicim büyüklüğünde olduğu için görmemiz imkansızmış. Ayrıca adam kuran ı kerim de bunun yazdığını ve kıyamette bu evrenlerin hepsinin kağıt gibi buruşup yok olacağını yazmıştı. Bizim evrenimizin dışında evrenlerin de var olma ihtimalı yüksekmiş ve kıyamet burada koptuğunda orada da kopmayabilirmiş.
"İnternette araştırırken bir sitede bizim evrenimizin içinde 7 tane daha evren varmış ancak bunlar sicim büyüklüğünde olduğu için görmemiz imkansızmış" demişsiniz. Bu Kuranı Kerim'den bir bilgi. 2. Satır'da yine Kuranı Kerimi referans almışsınız. Bilimsel bir bulgu yok ortada.

M teorisini gerçekten saçma sapan yerden çekerek alıntılamışlar. M teorisi zaten birleşimlerden oluşan bir teori ve çok genç ama theory of everything için en büyük adaylardan biri. Zaten böyle sayfalar ne zaman bilimsel gelişme olsa kurandan bulur.
M teorisini gerçekten saçma sapan yerden çekerek alıntılamışlar. M teorisi zaten birleşimlerden oluşan bir teori ve çok genç ama theory of everything için en büyük adaylardan biri. Zaten böyle sayfalar ne zaman bilimsel gelişme olsa kurandan bulur.
Bu olayı anlamak için ilk önce sicim teorisini tam anlamıyla bilmemiz lazım. Aramızda da sicim teorisini tam anlamıyla anlayan olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı