Corsair 4000X RGB kasaya 360mm sıvı soğutucu sığar mı?

Mithril5

Kilopat
Başlıkta belirttiğim kasayla birlikte gelen stok RGB fanlar var. Kasaya 360mm. sıvı soğutma düşünüyorum. Öndeki stok RGB fanları çıkarıp yerine yine Corsair'in H150 model sıvı soğutucusu ile birlikte gelen fanları kullansam olur mu? 360 mm Sıvı soğutma, bu kasa modelinde sadece öndeki stok fanlar çıkarılır ve yerine radyatör ile birlikte gelen fanlar bağlanırsa mümkün. RGB olan stok fanları çıkarmamda bir şeyi değştirir mi hava sirkülasyonuna bir etkisi olur mu ? Yani stok olarak kasa ile gelen fanları ve H150 RGB sıvı soğutma ile gelen fanların farkı nedir? Sıvı soğutmayı öne taktığımda boşta kalan stok RGB fanların ikisini kasanın üstüne taksam havalandırmaya etkisi nedir?

360mm radyatörü hem kasanın önüne hem de anakart tablasının yanındaki kablo gizleme kanalını çıkarırsanız oraya takabilirsiniz.

360mm radyatörü hem kasanın önüne hem de anakart tablasının yanındaki kablo gizleme kanalını çıkarırsanız oraya takabilirsiniz.
Bu kasada stok fanları çıkarmadan öne 360mm. takılabiliyor mu?
Anakartı bu şekilde içine koyduğumda nereye takılıyor ?

Dosya Ekleri

• IMG_20220714_150725.jpg
    IMG_20220714_150725.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 271
Öndeki fanları söküyorum. Sıvı soğutma fanlarını öne takıyorum. Boşa çıkan fanları da kasanın üstüne takıyorum. Ama sorum şu; işlemci soğutucu ve yukarıdaki fanları, RGB Ramleri nasıl senkronize çalıştırıcam ? (Aynı renk ve efektte)

bende aynı sorunla karşı karşıyayım. sıvı soğutma ihtiyacım var ve 240 işimi görürmü görmezmi 360 sığarmı deliriyorum yani :D ne yapacağım beklemek istemiyorum artık :D

Geri
Yukarı