Corsair Glaive RGB Oyuncu Faresi İncelemesi

GLAIVE RGB Gaming Mouse — Black (EU)

Ürün özellikleri;
  • Sensör: PMW3367, optik
  • 100 - 16000 DPI; 1 DPI adımlarla özelleştirilebilir
  • İletim Hızı: 1000/500/250/125 Hz - 1 Ms
  • Boyutlar: 125.8( U ) x 91.5( G ) x 44.6( Y ) mm
  • Ağırlık: 122 g (kablosuz)
  • Değiştirilebilir baş parmak kısmı
  • 50 Milyon basım ömürlü Omron anahtarlar
  • 6 tuş
  • 3 RGB bölgesi, + DPI göstergesi (6 bar )
  • Kablo uzunluğu. 1.8 m
  • Yerleşik hafıza/profil
Ürünü, altlığı gibi Adeks'ten indirimde aldım. Siparişimin aynı günü teslim edildi.

Kutusu, G502 ve Rival 700'e benzer şekilde kapaklı olarak tasarlanmış. İçinde her şey karışmadan yerli, yerinde geliyor. İçinden fare, belgeler, 3 tane değiştirilebilir baş parmak kısmı ve bunları taşıyacak çanta geliyor;

Glaive_BLK_08.png

_MG_0006_1.jpg

_MG_0018_1.jpg

_MG_0022.jpg

Genel olarak bahsedecek olursak avucunuzun içine oturan bir fare. Çoğunlukla plastikten oluşsa da kaliteli malzemeler kullanılmış. Yüzeyde mat siyah plastik tercih edilirken, kenar kısımlarda parlak plastikler kullanılmış. Genel olarak estetik ve oyuncu DNA'sı taşıyan bir tasarıma sahip.

_MG_0002.jpg

RGB bölgeleri güzel konumlandırılmış. Avuç içinize gelen logo kısmı, yanlarda bulunan şerit kısımlar ve ön ızgara... Ayrıca burada dinamik renkler kullanılmış. Void RGB ile karşılaştırdığımda, özellikle renkleri daha net veriyor. Avuç içine gelen logo kısmı biraz ısınıyor, ama rahatsız edecek kadar değil. Öndeki ızgara kısmı ise gerçekten agresif bir görüntü katıyor. :)

_MG_0001.jpg

_MG_0003.jpg

_MG_0006.jpg

Avuç içinizin yukarısında, ek tuşların yanında, DPI göstergesi bulunuyor. Bu G402'den de alışık olduğum ve benim için önemli bir özellik. Fakat ne yazık ki RGB değil, sabit mavi...

_MG_0005.jpg

Fare 6 tuş ile geliyor. Bunların 4'ü standart, 2'si ise ek tuş. Ayrıca farenin üst kısmında DPI değişim tuşu mevcut.

_MG_0011.jpg

Sağ ve sol tuşlar Omron markalı. 50 milyon basım ömrüne sahip tuşların hassasiyeti yerinde ve tok. Tekerlek G402'ye göre sert, ama ''tak tak'' değil. Üzerinde kaplama hoş bir detay sunuyor.

_MG_0012.jpg

Farenin baş parmak kısmı değişiyor, ki bu güzel bir ayrıntı. Kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için pek yorum yapmayacağım :)

_MG_0004.jpg

Ürünün artıları;
  • PMW3367 sensör
  • 1'er 1'er arttırılabilen DPI değeri
  • CUE yazılımı
  • Yüzey kalibrasyonu
  • RGB bölgelerinin konumu iyi ve renkleri canlı
  • Değişebilen baş parmak kısmı
  • Örgü kablo
  • Kararında ağırlık
  • DPI göstergesi
  • Omron anahtarlar
Eksileri
  • Logo kısmındaki aydınlatma biraz ısınıyor
  • Eliniz terlerse üzerinde leke kalabilir
  • DPI göstergesi sabit renk
  • Tekerleğinde ''Infinity Roll'' yok
Genel anlamda F/P bir ürün diyebilirim. Tabii G402'den geçince biraz garipsiyor insan, ama alıştım. Ayrıca ergonomi olarak M65'e göre çok çok daha iyi.

Ek olarak, fareler kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için, aklınızda kalanları sorun. Zira incelemede fazla detaya girip nesnelliği yitirmek istemedim.

Başka incelemelerde de görüşmek üzre. :)

İbrahim Zdemir

Son düzenleme:
Bu fare ile G403 arasında G403 derdim. Ancak Glaive Pro ile G403 arasında ise Glaive Pro.

Teşekkür ederim cevabın için. Benim de gönlümden geçen Glaive Pro idi büyük ihtimalle onu alacağım. Glaive ve Glaive Pro arsındaki fark nedir çok büyük bir fark var mı? Ve siz neden bunu tercih ettiniz?

Konuyu biraz hortlatıyor gibi olacağım ama @SideWinder hocam hala kullanıyor musunuz? Isınma dışında sıkıntısı oldu mu? Aklımda 2 fare var; Asus ROG Gladius 2 Origin, bir de Glaive RGB, Gladius daha ağır basıyor ama fiyatında da 100 TL gibi bir fark var Glaive ile arasında. Sizce değer mi? Fiyat artar mı daha? Şimdi 530 TL gibi bir fiyata satılıyor. Tatil zamanı veya tatilden sonra alacağım inşaallah. Klavyem Corsair, set gibi olması iyi olabilir ama Gladius 2'nin birkaç artısı var. Elim de büyük denebilecek düzeyde, yani Pugio gibi bir fare elimde küçük bile kalabilir. Düşüncelerinizi merak ediyorum. 😁

Konuyu biraz hortlatıyor gibi olacağım ama @SideWinder hocam hala kullanıyor musunuz? Isınma dışında sıkıntısı oldu mu? Aklımda 2 fare var; ASUS ROG gladius 2 Origin, bir de Glaive RGB, gladius daha ağır basıyor ama fiyatında da 100 TL gibi bir fark var Glaive ile arasında. Sizce değer mi? Fiyat artar mı daha? Şimdi 530 TL gibi bir fiyata satılıyor. Tatil zamanı veya tatilden sonra alacağım inşaallah. Klavyem Corsair, set gibi olması iyi olabilir ama gladius 2'nin birkaç artısı var. Elim de büyük denebilecek düzeyde, yani pugio gibi bir fare elimde küçük bile kalabilir. Düşüncelerinizi merak ediyorum. 😁

Hocam kendim zamanında Glaive maduru olarak önermiyorum. Aldım ve 7 ay içinde çift tıklama başladı. Isınma sorunu arttı. Üstelik çok çok ağır. Gerçek anlamda gereksiz ağır bir mouse. Garantiye yollayınca tamir etmeyi teklif ettiler. Halbuki çift tıklama sorunu değişim kapsamında olmalıydı. Sinir oldum kalsın deyip geri istedim mouseu. Ardından DeathAdder V2 aldım. 9 aydır kullanıyorum. Tüy gibi hafif. Işıkları çok daha kaliteli. DPI ayarı daha tutarlı. Orta boy ele sahip birisi olarak kullanımı da oldukça rahat. Kablosu demir blok gibi değil tüy gibi kabloyu bile hissetmiyorum. Gladius 2 hakkında pek fikrim yok ancak o da aynı şekilde ağır. Özellikle FPS oynuyorsanız tavsiye etmem.

Glaive güzel ama eksiklikleri olan bir fare. Glaive Pro alınabilir belki. Şu an G304'ü aktif olarak kullanıyorum, Glaive'i pek kullanmayı düşünmüyorum bir süre. :)

Hocam kendim zamanında Glaive maduru olarak önermiyorum. Aldım ve 7 ay içinde çift tıklama başladı. Isınma sorunu arttı. Üstelik çok çok ağır. Gerçek anlamda gereksiz ağır bir mouse. Garantiye yollayınca tamir etmeyi teklif ettiler. Halbuki çift tıklama sorunu değişim kapsamında olmalıydı. Sinir oldum kalsın deyip geri istedim mouseu. Ardından DeathAdder V2 aldım. 9 aydır kullanıyorum. Tüy gibi hafif. Işıkları çok daha kaliteli. DPI ayarı daha tutarlı. Orta boy ele sahip birisi olarak kullanımı da oldukça rahat. Kablosu demir blok gibi değil tüy gibi kabloyu bile hissetmiyorum. Gladius 2 hakkında pek fikrim yok ancak o da aynı şekilde ağır. Özellikle FPS oynuyorsanız tavsiye etmem.

Ağırlık kişisel bir durum. Glaive'de ışık nedeniyle ısınma var ama kısınca azalıyor. Bunun dışında çift tıklama sorununu ben de yaşadım. Corsair'in GLobal RMA sistemi ile iletişime geçtim. Faremi ücretsiz bir şekilde DHL ile onlara gönderdim, onlar da yeni fareyi ücretsiz bir şekilde bana gönderdi.

Eğer Türkiye'deki garantiye başvurduysanız, maalesef destek vermeyebiliyorlar.

Elim büyük denilebilir, ağırlığı benim için çok sıkıntı değil, şimdi kullandığım fare de hafif sayılmaz, hatta hafif alırsam alışmam zaman alır. Büyük, elimi dolduracak bir mouse arıyorum, Corsair veya Asus düşünüyorum. FPS oyunu pek oynamıyorum, nadir giriyorum. Genelde hikaye oyunlarında veya internette dolaşıyorum. Almışken kaliteli olsun, uzun götürsün istiyorum. Gladius 2 bayağı ağır basıyor. 😁

Konuyu biraz hortlatıyor gibi olacağım ama @SideWinder hocam hala kullanıyor musunuz? Isınma dışında sıkıntısı oldu mu? Aklımda 2 fare var; ASUS ROG gladius 2 Origin, bir de Glaive RGB, gladius daha ağır basıyor ama fiyatında da 100 TL gibi bir fark var Glaive ile arasında. Sizce değer mi? Fiyat artar mı daha? Şimdi 530 TL gibi bir fiyata satılıyor. Tatil zamanı veya tatilden sonra alacağım inşaallah. Klavyem Corsair, set gibi olması iyi olabilir ama gladius 2'nin birkaç artısı var. Elim de büyük denebilecek düzeyde, yani pugio gibi bir fare elimde küçük bile kalabilir. Düşüncelerinizi merak ediyorum. 😁

Glaive RGB Pro'da o ısınma sıkıntısı gitti ve az küçültüler yani ele tam oturuyor Pro'da.

Geri
Yukarı