Creatine zararlı mı?

MustafaMrc0643

Picopat
Daha fazla  
16 yaşındayım spora aktif olarak 5-6 aydır gidiyorum. Creatine almamı önerdiler. Almayı düşünüyorum ama yan etkileri çok diyenler var. İnternette araştırdım kimi yerde saç döker diyorlar. Böbreklerin iflas eder yazanlarda var. Dedikleri gibi yan etkisi var mıdır, varsa nelerdir? Bol su tüketirsen bir şey olmaz diyorlar. Bol su tüketirim gerekirse.

Kel Erkekler İçin Saç Modeli Önerileri - Sakal

Saç dökülmesininde genetikle alakası olduğunu duymuştum. Babamın ve amcalarımın saçı böyle önleri açık. Sorun olur mu?

Üzerinde en çok araştırma yapılan suppliment creatine, saç dökebilir mi olabilir, ama hormonlu domates yersen ondan da olabilir.

Onun haricinde böbrek falan naptın hacı, kahve içmende böbrekleri yorar öyle bakarsan.

Üzerinde en çok araştırma yapılan suppliment creatine, saç dökebilir mi olabilir, ama hormonlu domates yersen ondan da olabilir.

Onun haricinde böbrek falan ne yaptın hacı, kahve içmende böbrekleri yorar öyle bakarsan.

Benim de kafam o yüzden karışık her yerde farklı bir yazı görüyorum. O yüzden konuyu açma gereği duydum zaten

16 yaşındayım spora aktif olarak 5-6 aydır gidiyorum. Creatine almamı önerdiler. Almayı düşünüyorum ama yan etkileri çok diyenler var. İnternette araştırdım kimi yerde saç döker diyorlar. Böbreklerin iflas eder yazanlarda var. Dedikleri gibi yan etkisi var mıdır, varsa nelerdir? Bol su tüketirsen bir şey olmaz diyorlar. Bol su tüketirim gerekirse.

Eki Görüntüle 2012479

Saç dökülmesininde genetikle alakası olduğunu duymuştum. Babamın ve amcalarımın saçı böyle önleri açık. Sorun olur mu?
salondakilerin yarısı kullanıyor neden hiçbir kel degil diye sorsaydın hocam,kel kalırsın diyenlere :)

Böbreklerinin fonksiyonlarında, kendisinde bir problem yoksa, kreatin güvenilirdir.

DHT hormonuna bağlı saç dökülmesinde, kreatinin saç dökülmesini hızlandırdığını söyleyen makaleler var. Bunlar nadir olaylar.

Üstteki yazıma ek olarak, spor yapmak da DHT hormonunu yükseltir. Bu olaya böyle bakabilirsiniz.

O yüzden hayır. Kreatin saç dökmez, böbrekleri ve karaciğerleri iflas ettirmez.

16 yaşında bir bireyin spor yaparken herhangi bir performans artırıcı alması gerekmez zaten vücut o yaşlarda Prime dönemini yaşıyor hormonlarının en hızlı arttığı ölen hücrelerin en hızlı yenilendiği metabolizmanın en hızlı çalıştığı çağdasın bunlar yerine sağlıklı beslen ve bol bol su iç gerisini azmine ve gayretine bırak

Geri
Yukarı