immortalcraft

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dağ bisikleti alacağım. Decathlon'daki Rockrider ST120 modelini almayı düşünüyorum. Önerdiğiniz bir model var mı?
İstediğim özellikler:
-Tek yaprak aynakol (Olması şart değil ama avantajlı olacağını düşünüyorum. Tek yaprak olması ne gibi katkılar sağlar veya lazım mı? Söylerseniz sevinirim.)
-Disk fren (İstiyorum ama v-fren e kıyasla avantajı nedir? Hidrolik ile mekanik arasındaki fark nedir ve hangisi daha avantajlıdır?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında ST 120 ve ST 540 kullandım, ST 540 dehşet kaliteli geliyordu bana. Bisiklet konusunda acemiyim ama ST 540'ın hidrolik frenleri çok daha güven veriyordu. Can güvenliğinin öncelik olması taraftarıyım. Dağda çamurda kullanacaksanız hidrolik fren daha iyi olur zaten.

Zamanında st 120 ve st 540 kullandım, st 540 dehşet kaliteli geliyordu bana. Bisiklet konusunda acemiyim ama st 540'ın hidrolik frenleri çok daha güven veriyordu. Can güvenliğinin öncelik olması taraftarıyım. Dağda çamurda kullanacaksanız hidrolik fren daha iyi olur zaten.

Mahalle arası, şehir içi kullanım için almak istiyorum. ST120'den memnun musunuz?

Pek bilgi sahibi değilim, ST 120 modelini çok az kullanmıştım. Sadece ST 540 modeli, ST 120 modelinden daha güvenilir gelmişti.

Pek bilgi sahibi değilim, ST 120 modelini çok az kullanmıştım. Sadece ST 540 modeli, ST 120 modelinden daha güvenilir gelmişti.
Zaten güvenli olması normal hocam.
St120 modelinden memnun muydun? (Kısa olsa bile görüşün benim için önemli :) )

Zaten güvenli olması normal hocam.
St120 modelinden memnun muydun? (Kısa olsa bile görüşün benim için önemli :) )
Güvenli hissettirmesinin nedeni daha kemikli bir yapısı vardı sanki bide hidrolik fren vardı diye hatırlıyorum. Bence nedeni budur.

Evet, frenlerden dolayı güvenli olduğundan bahsediyorum zaten.
ST 120 modeli de günlük kullanım için normaldi ama selesi, vites geçişlerini vs. hatırlamıyorum ama bu konuda ST 540'tan şikayetim yoktu.

Arkadaşlar Mosso raceline h 27,5 modeli ile Bianchi magma 27s modeli arasında kaldım. Mosso ucuz ve istediğim özelliklere sahip ama Bianchi de daha hafif. Arada kilo olarak çok bir fark yok aslında, 1-2 kiloluk bir fark mevcut. Mosso fiyatı açısındanda bana daha mantıklı geldi. Sizce hangisini alayım?

Geri
Yukarı