Dershane'de Hangi Grubu Seçmeliyim

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar 12.sınıfa geçtim , teknik lisede Bilgisayar okuyorum ve dershaneye yazılacağım. Okulda sayısal dersler görüyorum fakat bir anadolu lisesinde ki kadar iyi kalitede ders verilmiyor. Herneyse , ben dershaneye yazılacağım ve bana seçenek sundular. Zaten sayısal dersleri iyi görmüyorsunuz ve 1 yılda 4 yılın derslerini yapman zor olacak dediler. Bu yüzden bana ygs sınıfını tavsiye ettiler. 4 yıllık konuları 1 yılda öğrenmem zor olacağı için sadece ygs'ye çalışarak ve yüksek bir puan elde ederek güzel bölümlere gelebilirsin dediler . ( Bankacılık , sağlık..vs.) Eğer kendine güveniyorsan lys sınıfınada alabiliriz seni dediler . Aslında bana mantıklı geldi çünkü 4 yıllık konuları 1 yılda yetiştirmem zor olacak. Dershane'nin tavsiyede bulunduğu sınıf ise YGS sayısal + LYS sözel . Sadece bu ikisini görecekmişim.

Fakat bir yandan da lys ye de girmek istiyorum. Sayısalım kötü olduğu için sözel bir bölüm seçerek yoluma devam etmek istiyorum.

Sizce YGS sayısal + LYS sözel sınıfına girmeli miyim. ? Yoksa sözel bir bölüm seçip LYS sınıfına mı girmeliyim ?

Açık ve net olarak "Matematik yapamıyorsan sözel seç"

Ben 2 sene sayisalda zaman kaybedip bu sene sözelden sınava girdim keşke 2 senemi boşa harcamasaydım.

Herkes matematik yapacak , mühendis olacak diye bişey yok. Tabi herkes hayal kurmayı iyi bilir YGS ye girmeden ütopik fikirler oluşturur dünyaya tozpembe bakarlar. Özel bir ilgisi yoksada sayısaldan sınava girdimi hayal kırıklığıyla çıkar.

Şunu söyleyebilirim ki insan severek yapmadığı bir şeye çalışamaz çalışsada verim alamaz.

Bana göre eğer sınava girecek kişi en az ögretmen lisesi veya yüksek düzey anadolu lisesi gibi sırf sayısal alana güdümlü bir okulda okumuyorsa sayısaldan girmemeli.

Kimseyi küçük görmüyorum sakın yanlış anlamayın bende düz lise bitirdim ama kalite farkı kesinlikle kendini belli ediyor.

Sakın sadece YGS olarak yazılma YGS'den sonra 2 ay daha dişini sık bir alternatifin daha olsun en azından.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı