Dershanede mezun sınıfı neye göre düzenleniyor?

Lady melissa

Decapat
Daha fazla  
YKS sıralamasına mı, dershanenin kendi yaptığı sınava mı yoksa farklı bir sisteme göre mi mezun sınıflarını düzenliyorlar? Bu benim için önemli çünkü YKS sıralamamdan memnun değilim ve sıralamama göre düzenlenmiş bir sınıfta okumak istemem. Sorabileceğim kimse yoktu o yüzden sormak için yaklaşık 2 yıl sonra tekrar bu siteye girdim. Burası sormak için doğru yer diye düşünüyorum. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben YKS sıralamasına göre sınıflandırma yapan bir dershaneye hiç rastlamadım, ki bu mantıklı değil zaten. İstediğiniz sıralamaya ulaşamadığınız için mezuna kalıyorsunuz, bundan mesul tutularak bir sınıfa dahil edilmek olacak şey değil. Ayrıca böyle bir dershaneyle karşılaşırsanız hemen uzaklaşın, faydasını görmezsiniz.

Genellikle haftalık yapılan denemelere veya sene başında yapılan seviye tespit sınavına göre bir sınıflandırma yaparlar.

Her dershane aynı değiidir, ayrıca dershane her anlamda daha iyi. Ben şuan gidiyorum bulunduğum şehrin en kaliteli dershanelerinden biri. Yıllık 30K + 50 saat bire bir ve kitap seti. Baya iyi ilerliyoruz.
Elbette istisnalar olabilir, kadrosu çok iyi olup mükemmel hizmet veren dershaneler ender de olsa var. Ama ne yazık ki çoğunluğu zaman kaybı, deneyimlerimden biliyorum. Bu ortamların içine aşırı samimiyet ve muhabbet girince verim alamıyorsunuz.

Ayrıca sınıf ayrımları çok keskin çizgilerle ayrılınca baya haksızlık oluyor, aslında en çok bunu kastettim. Yani örmeğin A sınıfına en çok ilgi ve imkan verilirken, E sınıfına ders anlatırken bile bir rehavet olursa tadı kaçıyor bu işin.

Her dershanenin kendine has sistemi var. YKS puanına göre sınıf ayrımı yapılacağını pek sanmıyorum. Dershane kendisi deneme yapar ve bunun sonucunda sınıflar ayrılır. Çok daha farklı uygulaması olan dershaneler de vardır.

En iyi sınıfa düşmemek de dünyanın sonu değil. İlla ki ilerleyen zamanlarda netleriniz arttıkça daha iyi sınıfa geçersiniz.

Geri
Yukarı