DGS sınavıyla mühendisliğe geçilebiliyor mu?

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Selamlar, aklıma şöyle bir şey takıldı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Şimdi ben YKS sınavında düşük bir puan ile bilgisayar programcılığına gitsem ve açıktan okusam. Daha sonra DGS ile yazılım mühendisliğine geçebilir miyim? AYT sınavı bana zor geliyor hiçbir türlü yapamıyorum. DGS ile sadece TYT matematiğine çalışsam yazılım mühendisliğine geçebilir miyim? Sizce bu hareket mantıklı bir hareket mi? Teşekkürler.

Günümüzdeki sistem ile yapabilirsin. Ama sen mezun olduğunda bu sistem gidebilir.

DGS fazlasıyla benzese de direkt TYT müfredatı değil.

Bence hiç de mantıklı değil. Ben AYT yapamayan kişinin DGS yapabileceğine inanmasını gülünç buluyorum. Daha da kötüsü mühendis unvanı alması, alabiliyor olması.

Günümüzdeki sistem ile yapabilirsin. Ama sen mezun olduğunda bu sistem gidebilir.

DGS fazlasıyla benzese de direkt TYT müfredatı değil.

Bence hiç de mantıklı değil. Ben AYT yapamayan kişinin DGS yapabileceğine inanmasını gülünç buluyorum. Daha da kötüsü mühendis unvanı alması, alabiliyor olması.
AYT'nin ve DGS'nin ne olduğunu bildiğine emin misin?
DGS başlı başınca düşünce sistemini değerlendiren bir sınav, 2 tane soru yapamıyor diye mühendis olamayacak değil.
Zaten okurken o soruları yapmaya başlayamazsa bitiremez, bitirse bile mesleğini icra edemez.

Arkadaşın sorusuna gelirsek cevap hem evet hem de hayır.
DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçiş var ancak bilgisayar programcılığından yok. Tablo linkini bırakıyorum kendin incelersin.

Ancak şöyle bir durum var, DGS sınavı ne TYT sınavına ne de AYT sınavına benzer bir sınavdır. Tamamen ayrı bir dünya, çalışmadan yapabileceğin bir şey değil.

Artı -1 Eksi
AYT'nin ve DGS'nin ne olduğunu bildiğine emin misin?
DGS başlı başınca düşünce sistemini değerlendiren bir sınav, 2 tane soru yapamıyor diye mühendis olamayacak değil.
Zaten okurken o soruları yapmaya başlayamazsa bitiremez, bitirse bile mesleğini icra edemez.

Arkadaşın sorusuna gelirsek cevap hem evet hem de hayır.
DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçiş var ancak bilgisayar programcılığından yok. Tablo linkini bırakıyorum kendin incelersin.

Ancak şöyle bir durum var, DGS sınavı ne TYT sınavına ne de AYT sınavına benzer bir sınavdır. Tamamen ayrı bir dünya, çalışmadan yapabileceğin bir şey değil.
Yanlış bilgi vermeyin bilgisayar programcılığından geçiliyor. DGS'de bu sene 40 mat netle aşağı yukarı bir bilgisayar mühendisliğine gidiliyordu. Ama AYT matematiği şimdi yapamıyorsan mühendislikte daha zorları olacak. DGS ile geçebileceğin üniversitelerin de kontenjanları düşük yani sıralamada öne çıkman lazım. Bence şimdiden AYT'ye çalış çoğu mühendislik bilgisayar programcılığının bazı derslerini kabul etmeyecektir 1 senen boşa gidecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı