Dik duruş korseleri işe yarıyor mu?

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 488

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Merhaba. Çocukluğumdan beri dik durmayan, daha çok öne eğik duran birisiyim. Dik durmaya çabalarken, beni geriye doğru atması için ağır bir çanta kullanıyorum bazı günler. Aklıma eskiden tele-alışveriş reklamlarında gördüğüm bu ürünler geldi, internetten baktım ve birçok fiyat aralığında birçok model olduğunu gördüm. Bu korseler gerçekten işe yarıyor mu? Yarıyorsa bile bu ürünleri almadan çözüm üretmek mümkün müdür? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Öncelikle geriye doğru atması için ağır çanta falan kullanmayın, korse almak yerine de kendinizi fark ettiğiniz an dik konuma getirin. Böyle yapa yapa dik yürümeye başlarsınız zaten.

Maalesef bu ürünler geçizi çözüm. Korse çıktığı zaman omurga öne eğiliyor. Ben skolyoz ve kifoz ameliyatı geçirdim, bayağı ağrılı bir süreçten geçiyorum. 8 ay olmasına rağmen bazen ağır ağrılar ile baş başa kalıyorum ancak sırtım sorunsuz şekilde dimdik duruyor.

Öncelikle geriye doğru atması için ağır çanta falan kullanmayın, korse almak yerinede kendinizi fark ettiğiniz an dik konuma getirin. Böyle yapa yapa dik yürümeye başlarsınız zaten.

Bu yöntem işe yaramıyor hocam.

Merhaba. Çocukluğumdan beri dik durmayan, daha çok öne eğik duran birisiyim. Dik durmaya çabalarken, beni geriye doğru atması için ağır bir çanta kullanıyorum bazı günler. Aklıma eskiden tele-alışveriş reklamlarında gördüğüm bu ürünler geldi, internetten baktım ve birçok fiyat aralığında birçok model olduğunu gördüm. Bu korseler gerçekten işe yarıyor mu? Yarıyorsa bile bu ürünleri almadan çözüm üretmek mümkün müdür? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Evde herhangi bir kumaş ile de yapılabiliyordu. Hatırlamıyorum ama arkadan çapraz bağlıyorlardı.

Abi, biraz klişe olacak ama spor yaptın mı?
Aynı soruna benzer bir konudan muzdariptim, spora başlayınca bir sorunum yok şu an.
Eğer vaktim yok dersen, arka omzu kuvvetlendiren harerkerler yapmanı öneririm. Bir dene istersen.

Abi, biraz klişe olacak ama spor yaptın mı?
Aynı soruna benzer bir konudan muzdariptim, spora başlayınca bir sorunum yok şu an.
Eğer vaktim yok dersen, arka omzu kuvvetlendiren harerkerler yapmanı öneririm. Bir dene istersen.
Güz dönemi başladığından beri imkan buldukça yürüyüş yapıyorum ama sanırım spordan kastın ağırlık çalışma vesaire. Vaktim yok pek ama arka omuz için hareketlere bir göz atayım. Teşekkürler.

Güz dönemi başladığından beri imkan buldukça yürüyüş yapıyorum ama sanırım spordan kastın ağırlık çalışma vesaire. Vaktim yok pek ama arka omuz için hareketlere bir göz atayım. Teşekkürler.
Burada da anlatılmış hocam.
Erekto spina, arka omuz ve göğüs hareketleri önermiş.
Boyun falan da öneriyor ama kendiniz ayrım yapabilmeniz lazım, faydasını görürsünüz umarım.
Hâla düzelmezse bir doktora görünün kesinlikle, postür bozukluğu ciddi bir şey.
Hem görünüm, imaj hem de sağlık, ağrı açısından sıkıntılı.
Geçmiş olsun.

Öncelikle geriye doğru atması için ağır çanta falan kullanmayın, korse almak yerine de kendinizi fark ettiğiniz an dik konuma getirin. Böyle yapa yapa dik yürümeye başlarsınız zaten.
Ağırlık sebebiyle başka duruş bozukluğu olabileceğinden böyle diyorsunuz sanırım. Ben de bunu düşünerek haftada sadece 1-2 gün ağır çanta taşıyorum ama hiç taşımamalıyım sanırım.

Aklıma geldikçe dik duruşa geçiyorum ama yeterli değil gibi.

Burada da anlatılmış hocam.
Erekto spina, arka omuz ve göğüs hareketleri önermiş.
Boyun falan da öneriyor ama kendiniz ayrım yapabilmeniz lazım, faydasını görürsünüz umarım.
Hâla düzelmezse bir doktora görünün kesinlikle, postür bozukluğu ciddi bir şey.
Hem görünüm, imaj hem de sağlık, ağrı açısından sıkıntılı.
Geçmiş olsun.
Kaynak için teşekkürler, göz atacağım. Eğer çözüm bulamazsam en kısa sürede bir doktora görüneceğim elbette.

Ekleme:
Yer imlerine o sitenin bağlantısını ekledim. Yer imini gördükçe dik duruşa geçiyorum, hatırlatıcı olarak kullanıyorum şimdilik. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı