Çözüldü Dishonored 2 GTX 1650 Ti'lı sistemde çok kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakilkay

Hectopat
Merhaba. Öncelikle belirtmek isterim ki sistemime temiz sıfır kurulum yaptım. Tüm BIOS ekran kartı driverları vs. güncel durumda. Oyunum da orijinal.
Başlıkta belirttiğim şekilde Dishonored 2 oynuyorum Steam üzerinden ancak çok kasıyor. Arada 60 FPS oluyor sonra 20-30'lara düşüyor sabit kalmıyor. Oyundan kaynaklı mi bu? Çözüm aradım bulamadım öneriniz varsa bekliyorum.
Sistem: GTX1650 Ti, Ryzen 4600H, 256 GB M.2 SSD ve 8 GB 3200MHz RAM.

Çözüm
Hocam en düşük grafikler harici 16 GB olarak belirtilmiş sistem gereksinimleri. Oyun içindeyken Afterburner ile kendiniz de görebilirsiniz. Muhtemelen ağzına kadar dolduğu için tıkanıyor.
Hocam en düşük grafikler harici 16 GB olarak belirtilmiş sistem gereksinimleri. Oyun içindeyken Afterburner ile kendiniz de görebilirsiniz. Muhtemelen ağzına kadar dolduğu için tıkanıyor.

Çözüm
RAM'i 16 yaparsam sorun çözülür mü acaba?

Hocam önce oyun içindeyken bellek kullanımını kontrol etmelisiniz ki emin olalım. Afterburner ile uğraşamam diyorsanız Görev Yöneticisi'ni her zaman üstte olarak ayarlayıp pencereyi biraz küçültün ( RAM yüzdesi görünsün yeter ). Oyunun eğer %90ı geçtiğinde kasmaya başlıyorsa oyun; evet 16 GB sorununuzu çözer.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı