Çözüldü Diskler tam kapasite gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Samsung 990 Pro 4 TB 3.27 TB Samsung 870 2 TB 1.63 TB görünüyor normalde 3.60 diye görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam neden olabilir? Samsung Magician'dan Full performans moda aldım ondan dolayı olabilir mi? 870 normal ama 990 anormal geldi bana.

Çözüm
Samsung 990 Pro 4 TB 3.27 TB Samsung 870 2 TB 1.63 TB görünüyor normalde 3.60 diye görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam neden olabilir? Samsung Magician'dan Full performans moda aldım ondan dolayı olabilir mi? 870 normal ama 990 anormal geldi bana.

Biraz fazla düşük değer. İki depolama aygıtında da aynı durum. Özellikle de 990 Pro da. Eğer program üzerinden disk sağlığı ve performansı için ayrım yapmadıysan ki bunu uygulamadan hatta direkt disk yönetiminden görünür. Ama yüksek ihtimalle kontrol etmişsindir. Onun dışında başka bir ayar vb yapıldı mı? Önceden bu şekilde değilse senin yaptığın bir ayardan dolayı anlaşılan. Bu da genelde Samsung yazılımı üzerinden yapılınca oluyor.

Normalde 1 GB = 1024 MB'dır ama disklerin kapasite hesaplamalarında bu 1 GB = 1000 MB olarak alınarak hesaplanıyor, Windows 1 GB = 1024 olarak aldığı için bu şekilde sayılar düşük görünür.

Biraz fazla düşük değer. İki depolama aygıtında da aynı durum. Özellikle de 990 Pro da. Eğer program üzerinden disk sağlığı ve performansı için ayrım yapmadıysan ki bunu uygulamadan hatta direkt disk yönetiminden görünür. Ama yüksek ihtimalle kontrol etmişsindir. Onun dışında başka bir ayar vb yapıldı mı? Önceden bu şekilde değilse senin yaptığın bir ayardan dolayı anlaşılan. Bu da genelde Samsung yazılımı üzerinden yapılınca oluyor.

Çözüm
Samsung Magician'dan tam performans modu açtım DRAM aktif etmesi için. Onu kapamam mı lazım?

O uygulamadan Over Provisioning ayarını kapattım 990 3.63 870 1.80 oldu çözdüm. Disk ömrünü uzatmak için belli bir alan bırakmak için açılan bir ayarmış. Trim Status ve Rapid Status açık kalsın yeterli. Zaten %10 depolama kaybı yazıyormuş ben görmemişim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı