DisplayPort 1.2 HDR desteği

Coachunsal

Centipat
Daha fazla  
Samsung LS32A704NWMXUF monitörüm var. Bağlantı seçenekleri arasında DisplayPort 1.2 ve HDMI 2.0 var. DisplayPort 1.2 teknik olarak HDR desteklemiyor olarak gözüküyor fakat monitörü DP üzerinden bağladığımda 4K 60 Hz YCbCr 4.2.0 10 bit olarak HDR açık kullanabiliyorum. Anlamadığım nokta teknik olarak desteklemiyorsa nasıl kullanabiliyorum? Hangisini tercih etmeliyim DP 1.2 mi yoksa HDMI 2.0 mı? İstediğim şey 4K 60 Hz YCbCr 4.4.4 10 bit olarak görüntü almak ama sanırım DP 1.2 ya da HDMI 2.0 üzerinden mümkün değil.

Şu an kullandığım sistemde RX 570 var. Windows 11 22H2 sürümdeyim ve Windows üzerinden HDR açık.

Benim monitörüm HDR 10 ve sizinkiler ile aynı girişlere sahip.

Benim monitörde HDR10 destekliyor ancak HDR açıkken 10 bit olarak piksel formatı yalnızca 4.2.0 iken kullanabiliyorum. RGB 4.4.4 veya YCbCr 4.4.4 olarak kullanamıyorum. Sen hangi portu kullanıyorsun, hangi çözünürlükte kullanıyorsun, kaç Hz ile kullanıyorsun ve hangi piksel formatında kullanabiliyorsun?

Ben DP 1.2 portunu kullanmaktayım, monitör 16:9 oranında 1080p fakat ben 2K özel çözünürlük ile 240hz hızında kullanıyorum. Ben Microsoft Store da bulunan HDR Calibration uygulamasından HDR için renk profili tanımladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı