DJI drone seçimi

Makaleler
3
Merhaba, ileride (2 sene gibi sonra) drone almak istiyorum. Evet 2 sene ötesi için şu an tavsiye istemek pek mantıklı değil ama sadece yine de günumüz için tavsiye almak istiyorum.

Ne için kullanacağım, neler yapacağım ve istediklerim neler?
  1. Hobi amaçlı kullanacağım. Ayrıca çekimler de yapmak istiyorum.
  2. Ortalam bir süre havada kalsa yeterli. 30-45dk arası
  3. Uzun mesefa bağlantı kesilmeden gitmesi (10-15km gibi)
  4. En önemlilerin olan kronik sıkıntılarının olmaması (Örneğin: Dji Mavic Mini'nin deşarj ve bağlantı kopma sorunları gibi, Dji Mini 2'nin havadayken sürekli sapmalar yaşaması)
Kafamdaki model: Mavic Air 2
Sicze mantıklı mı? Önerilerinizi ve fikirlerinizi yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabı kendiniz vermişsiniz zaten:
Evet 2 sene ötesi için şu an tavsiye istemek pek mantıklı değil ama
Ama günümüz için(Bütçenize uyuyorsa)Mavic Air 2 gayet güzel araçtır ve mantıklı seşimdir.
İstediğiniz mesafe ve uçuş süresi (Tek bataryada) ise belki yeni gelicek serilerde başarılabilir.

DJI ürünlerinde ilk defa kronik sorun duyuyorum. Siz de bilirsiniz: Eski uçak yoktur bakımsız uçak vardır. Aynısı dronelar için de geçerli.

Her bataryanın belirli bir ömrü vardır ve kimyasal bütünlüklerini sonsuza kadar koruyamazlar. Belirli bir uçuş süresinden ya da kullanım koşullarına veya saklanma koşullarına göre deşarj olmaları normal.

Bağlantı kopmaları da yine onlarca değişkene göre değişir buna yazılım dahil.

DJI ürünleri 10larca sensöre sahip ve hava araçları oldukları için gerek pilottan gerek rüzgardan gerekse sensörlerin kalibre edilmemesinden ya da GPS'in daha bağlanmamasından veya yazılımdan kaynaklı sorunlar yaşamaları normal ama bunlar çözülemeyecek şeyler değil. Korkmanıza gerek yok, bunları gördükten sonra hemen soğumayın.

Beni yanlış da anlamayın fanboy değilim. DJI gayet kalitelidir.

Cevabı kendiniz vermişsiniz zaten:

Ama günümüz için(Bütçenize uyuyorsa)Mavic Air 2 gayet güzel araçtır ve mantıklı seşimdir.
İstediğiniz mesafe ve uçuş süresi (Tek bataryada) ise belki yeni gelicek serilerde başarılabilir.

DJI ürünlerinde ilk defa kronik sorun duyuyorum. Siz de bilirsiniz: Eski uçak yoktur bakımsız uçak vardır. Aynısı dronelar için de geçerli.

Her bataryanın belirli bir ömrü vardır ve kimyasal bütünlüklerini sonsuza kadar koruyamazlar. Belirli bir uçuş süresinden ya da kullanım koşullarına veya saklanma koşullarına göre deşarj olmaları normal.

Bağlantı kopmaları da yine onlarca değişkene göre değişir buna yazılım dahil.

DJI ürünleri 10larca sensöre sahip ve hava araçları oldukları için gerek pilottan gerek rüzgardan gerekse sensörlerin kalibre edilmemesinden ya da GPS'in daha bağlanmamasından veya yazılımdan kaynaklı sorunlar yaşamaları normal ama bunlar çözülemeyecek şeyler değil. Korkmanıza gerek yok, bunları gördükten sonra hemen soğumayın.

Beni yanlış da anlamayın fanboy değilim. DJI gayet kalitelidir.

Hocam kronik sorundan kastım Youtube'ta epey detaylı drone inceleyen bir abimiz vardı. Oradan izlediğimde mesela drone'u düz sürerken sağ-sol yalpalıyordu gibi. Neyse benim da aklıma mavic air 2 oturdu sadece 500g ustu oldugu icin ehliyet gibi seyler var. Bakalim. Umarim gunun birinde istedigim mesleklerden birini (pilot veya uçak mühendisi) olurum ve doya doya drone uçururum. Kendinize iyi bakın ve hoşçakalın.👋

Ayrıca vakit ayırıp uzunca yazmanız beni çok mutlu etti. Bu forumda yazdığım son mesaj da size.🙂 Hayallerim için cabalamak istiyorum. Bu yuzden de cok vakit harcadigim forumu birakiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı