Steam Dolar ile oyun almak için hangi kart kullanılır?

Tatakae

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bildiğiniz gibi Steam dolara geçiyor ve bende Steam'den alışveriş yapmaya devam etmek istiyorum acaba dolar endeksi bir kredi kartı kullanabilir miyim önerileriniz nelerdir?

Not: Reşit değilim banka kartı kullanamam.

Ek bilgi: Dolarla eğer daha önce bir şey aldıysanız bilmeniz lazım her bankanın doları kaçtan hesapladığı farklıdır. Düşündüğünüzden bir tık fazla kesilebilir. Dolar alışverişi sonrası provizyondan çıkmadan önce dolar artarsa mesela o fiyattan TL olarak yansıtılır. Provizyondan çıkınca TL ne çevrildiyse o yansır. AliExpress alışverişlerinden aşinayız. "Steam'den oyun aldım ama TL olarak çok kesildi" konuları açılır forumda eminim bu nedenlerden dolayı.

Dolarla eğer daha önce bir şey aldıysanız bilmeniz lazım her bankanın doları kaçtan hesapladığı farklıdır. Düşündüğünüzden bir tık fazla kesilebilir. Dolar alışverişi sonrası provizyondan çıkmadan önce dolar artarsa mesela o fiyattan TL olarak yansıtılır. Provizyondan çıkınca TL ne çevrildiyse o yansır. AliExpress alışverişlerinden aşinayız.

Daha önce hiç dolarla bir şey almadığım için hiçbir fikrim yok teşekkür ederim yardımınız için.

Sanırım dolara geçildikten sonra o indirimde kaldırılacak diye duydum ama emin değilim hayırlısı ne ise o olur umarım.
Dolara geçince US fiyatından satılmayacağının farkındasındır sanırım? Yine aynı fiyatlar olacak aşağı yukarı. Sadece Steam ve oyun firmaları artık TRY'ye güvenmiyorlar. Sağlam bir kurdan ödeme almak istiyorlar. Sürekli oynayan bir kuru sürekli yönetmek ve kontrol etmek zorunda kalmak istemiyor adamlar. İyi bile olur. Steam'de 1600TL'ye oyunlar çıkmaya başladı. Türklere hakaret eder gibi fiyatlar. Bu biraz daha fiyatları dengeler diye umuyorum ben.

Daha önce hiç dolarla bir şey almadığım için hiçbir fikrim yok teşekkür ederim yardımınız için.
Steam Doları getirdiğinde bütün sorularınızın cevabını verecektir.

Dolara geçince us fiyatından satılmayacağının farkındasındır sanırım? Yine aynı fiyatlar olacak aşağı yukarı. Sadece Steam ve oyun firmaları artık Try'ye güvenmiyorlar. Sağlam bir kurdan ödeme almak istiyorlar. Sürekli oynayan bir kuru sürekli yönetmek ve kontrol etmek zorunda kalmak istemiyor adamlar. İyi bile olur. Steam'de 1600TL'ye oyunlar çıkmaya başladı. Türklere hakaret eder gibi fiyatlar. Bu biraz daha fiyatları dengeler diye umuyorum ben.

20 Kasım'daki fiyatlar olacağı için dolar artışı (ne zaman güncellenirse) o zamana kadar hiç artış olmayacak. Bu aslında + durum.

Dolara geçince us fiyatından satılmayacağının farkındasındır sanırım? Yine aynı fiyatlar olacak aşağı yukarı. Sadece Steam ve oyun firmaları artık Try'ye güvenmiyorlar. Sağlam bir kurdan ödeme almak istiyorlar. Sürekli oynayan bir kuru sürekli yönetmek ve kontrol etmek zorunda kalmak istemiyor adamlar. İyi bile olur. Steam'de 1600TL'ye oyunlar çıkmaya başladı. Türklere hakaret eder gibi fiyatlar. Bu biraz daha fiyatları dengeler diye umuyorum ben.

Zaten biliyorum bunları ve kendileri açısından mantıklı bir şey ve bizim içinde büyük oyunlar için güzel olacak şimdiki aldığımız fiyattan indirimli bir büyük oyun alabileceğiz belki fakat bizim için kötü olan indie oyunların bir anda fiyatının yükselmesi olacak.

Zaten biliyorum bunları ve kendileri açısından mantıklı bir şey ve bizim içinde büyük oyunlar için güzel olacak şimdiki aldığımız fiyattan indirimli bir büyük oyun alabileceğiz belki fakat bizim için kötü olan indie oyunların bir anda fiyatının yükselmesi olacak.
Şöyle, ben Subnautica'yı 20 liraya mı ne almıştım. Örnek veriyorum. 1 dolar bile değil. Bugün baktım 250 küsüre çıkmış. Kendilerince haklılar ama beni kötü etkiliyor bu durum. Yapacaksan bari 150 yap. 200 lirayı bir oyuna vermek istemem şahsen. Fiyatların sabit kalmasını sağlar en azından.

20 Kasım'daki fiyatlar olacağı için dolar artışı (ne zaman güncellenirse) o zamana kadar hiç artış olmayacak. Bu aslında + durum.
Umarım 20 kasımdan sonra da fiyatlarda indirim yapmakta biraz daha cüretkar olur yapımcılar.

Şöyle, ben Subnautica'yı 20 liraya mı ne almıştım. Örnek veriyorum. 1 dolar bile değil. Bugün baktım 250 küsüre çıkmış. Kendilerince haklılar ama beni kötü etkiliyor bu durum. Yapacaksan bari 150 yap. 200 lirayı bir oyuna vermek istemem şahsen. Fiyatların sabit kalmasını sağlar en azından.

Umarım 20 kasımdan sonra da fiyatlarda indirim yapmakta biraz daha cüretkar olur yapımcılar.
Mena bölgesinin en iyi ekonomisi biziz.Diğerleri zaten arap ülkeleri.İndirim olur diye düşünüyorum.

O zaman helvalar kimden?
Steam için değil,TL için ☹️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı