Donan sistem yeniden başlatınca düzelip tekrar donuyor

Ardaag

Centipat
Merhaba arkadaşlar; bilgisayarim 3-4 gundur donuyor. Bazen reset atinca düzeliyor, tekrar donuyor ama. Nasıl duzeltebilirim bunu? 8 GB RAM'im var, 1 tane daha alacağım. Bu donma sorunu nasıl duzeltirim? Donunca resetlemem gerekiyor.

Ekran kartı ile ilgili veya işletim sistemi ile ilgili bir işlem yaptın mı bu sorunların gözükmeye başlamadan önce ve herhangi bir şey yaparken mi bu donma oluyor ?

Ekran kartı ile ilgili veya işletim sistemi ile ilgili bir işlem yaptın mı bu sorunların gözükmeye başlamadan önce ve herhangi bir şey yaparken mi bu donma oluyor?

Bilgisayar aciyorum kanka sonra 1 saat gectikten falan sonra oluyor

Yapmadim herhangi bi islemde cpu macun deistirdim enson

Ekran kartı ile ilgili veya işletim sistemi ile ilgili bir işlem yaptın mı bu sorunların gözükmeye başlamadan önce ve herhangi bir şey yaparken mi bu donma oluyor?

Yapmadim herhangi bir islemde CPU macun deistirdim

Hard disk değiştirin.

1T HDD var bugün formatladim

Yapmadim herhangi bi islemde cpu macun deistirdim enson

Yapmadim herhangi bir islemde CPU macun deistirdim

1T HDD var bugün formatladim
İşlemci fanını doğru montajladınız mı acaba bir açıp bakabilir misiniz termal macun, soğutucunun tabanına tamamen temas ediyor mu?
Ekran kartı için riser kablo benzeri kablolar kullanınca bu sorun olabiliyor.
Windows 11 hala kararsız çalıştığı için bazı yazılımların ilk açılışında bu sorun olabiliyor.
Depolama ile alakalı böyle bir sorun olacağını zaten sanmıyorum.
Dediğim gibi termal macun, soğutucuya tam temas etmiş mi diye bir bakabilirsiniz.

Bu arada hangi işletim sistemini kurdunuz ?

İşlemci fanını doğru montajladınız mı acaba bir açıp bakabilir misiniz termal macun, soğutucunun tabanına tamamen temas ediyor mu?
Windows 11 hala kararsız çalıştığı için bazı yazılımların ilk açılışında bu sorun olabiliyor.
Dediğim gibi termal macun, soğutucuya tam temas etmiş mi diye bir bakabilirsiniz.

Bu arada hangi işletim sistemini kurdunuz?

i3 10105F
8x1 RAM 8x2 olacak yarin
GTX 1660S
Var

Bu arada hangi işletim sistemini kurdunuz?

Windows 10 dada yapiyordu PCI Express takili ekran kartinda islemci fanida Intel yazisi duz duruyor

Geri
Yukarı