Çözüm C# Drag and Drop işlemi yönetici izni ile açılan programda çalışmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
55
Evet arkadaşlar, yıllardır C# yazarım ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

C# ile yazılan programlar içinde sürükle bırak özelliği varsa ve yönetici olarak çalıştırırsanız sürükle bırak özelliği devre dışı kalıyor.

Bunu çözmenin tek yolu yönetici olarak çalıştırmamak. Eğer bu tip bir sorun yaşayan varsa app.manifest üzerinde yaptığınız yönetici ayarını normale çekmeniz yeterli.

İşletim sistemiyle ilgili bir durum aslında, düşük ayrıcalıklı bir programdan yüksek ayrıcalıklı bir programa mesaj göndermeyi Windows engelliyor, yukarıdaki çözüm haricinde bir daemon process ile de halledilebilir illa bu özelliğin kullanılması gerekiyorsa.

@Dynamics .NET'in uyumluluğu ile ilgili sorun olduğunu düşünüyorum hala ben.

İşletim sisteminin bir nevi güvenlik önlemi Windows file Explorer kullanıcı modunda çalışıyor sürükle bırak yaptığın uygulama admin modunda çalışıyor. Shatter attack - Wikipedia bu tarz saldırıları engellemek amaçlı olarak düşük ayrıcalıktan yüksek ayrıcalığa giden Windows mesajları belirli koşullar çerçevesinde engelleniyor. Drag & drop olayı da bunlardan biri, .NET ile ilgili değil çünkü herhangi doğrudan Windows apileriyle çalışan herhangi bir dilde yazılmış bir program da aynı sorundan muzdarip olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Nizel G yok, C# ile alakalı gibi. Daha doğrusu .NET Derleyici ile alakalı gibi.
Hocam alakasiz olabilir fakat Linux kullanirken dikkat ettigim bir husus var bunda. Tam da dediginiz gibi, yonetici modda acilmis file manager icine user moddaki desktoptan dosya atamiyorum. Sanirim oncelik ve islem sahipliligi hakkinda bir mevzu benim 10 kurus bilgimle sallamamla. Sonucta su(super user) butun sisteme erisebilirken user modundaki kullanici su modundaki gorevlere karisamiyor.
CENG101i daha dikkatli dinleseydim bazi terimlerin adlarini unutmazdim, her neyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı