Çözüm Dragon Center Sıfırlanıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Özet geç: Gerekli ayarları C:\ProgramData\MSI\Dragon Center\Settings.json dosyasını açıp elle yapıp kaydetmenizin ardından dosyaya sağ tıklayıp özellikler demelisiniz. Genel sekmesinde öznitelikler kısmındaki "salt okunur" seçeneğine tik koyduğunuzda yaptığınız ayarlar bir daha değişmez. Bir şekilde her seferinde varsayılan ayarlar kaydediliyor oraya. Bu şekilde çözdüm ben.

Genel olarak hangi ayarın ne yaptığını belirttim. #'li kısım önemsiz, yorum/açıklama olarak düşünün.
JSON dosyalarında yorum olmadığı için IDE üzerinden yapmadım. Burada yaparken güzeldi ama önizlemede kötü görünüyor. Çok dert değil.
Cihazınızda IDE yoksa sağ tıklayıp birlikte aç kısmından not defterini seçebilirsiniz.
Bende MSI GL62M var ve Dragon Center sürümüm 1.2.1910.3101.

Kod:
{
  "IsShowTutorial": false,            # Başlangıçta programı ilk açışsınız gibi öğretici açılması ayarı. "false" yapın.
  "SelectedLedProfileIndex": 0,        # Benim cihazımda LED yok ama varsa onun açık/kapalı olmasını veya rengini ayarlar.
  "ShiftTypeInAC": 4,                # Güç seçeneği, Shift kısmında Turbo 0, Power options 4 olmak üzere istediğinizi seçebilirsiniz.
  "ColorTheme": 0,                    # Renk ayarı. Klavyenin rengi herhalde. Benim klavye rengim sabit olduğu için kesin olarak bilmiyorum.
  "WindowsKey": true,                # Windows tuşunun aktif olup olmaması.
  "VR": true,                        # Virtual Reality olan VR herhalde. Ne olduğunu bilmiyorum.
  "Nahimic_VR": false,                # Nahimic'teki VR ayarı.
  "FanVGA": 0,                        # Ekran kartı fanı ile ilgi olsa gerek ama bu şekilde iken bende sorun yok. Ne olduğunu bilmiyorum.
  "FanCPU": 0.0,                    # Üsttekinin işlemcililisi.
  "FanMode": 2,                        # Fan modu. Auto 0 diye düşünsem de Advanced 2. Sanırım Cooler Boost ayarı sayılmıyor. Deneyip görebilirsiniz.
  "TurboFanMode": 0,                # Bilmiyorum. Muhtemelen Cooler Boost ayarı. Belki de benim cihazımda yok.
  "Fan_CPU_Value1": 30.0,            # Advanced kısmında İşlemci için belirtilen ilk sütunun değeri.
  "Fan_CPU_Value2": 40.0,            # Üsttekinin ikincisi.
  "Fan_CPU_Value3": 50.0,            # Üsttekinin üçüncüsü.
  "Fan_CPU_Value4": 60.0,            # Üsttekinin dördüncüsü.
  "Fan_CPU_Value5": 80.0,            # Üsttekinin beşincisi.
  "Fan_CPU_Value6": 100.0,            # Üsttekinin altıncısı.
  "Fan_VGA_Value1": 0.0,            # Advanced kısmında ekran kartı için belirtilen ilk sütunun değeri.
  "Fan_VGA_Value2": 30.0,            # Üsttekinin ikincisi.
  "Fan_VGA_Value3": 50.0,            # Üsttekinin üçüncüsü.
  "Fan_VGA_Value4": 60.0,            # Üsttekinin dördüncüsü.
  "Fan_VGA_Value5": 75.0,            # Üsttekinin beşincisi.
  "Fan_VGA_Value6": 100.0,            # Üsttekinin altıncısı.
  "MiniWindows_Opacity": 1.0,        # System monitor sekmesinde sağ üstte bulunan tuş ile açılan ufak pencerenin saydamlığı. 1 en yüksek.
  "CPU_Ratio": 0,                    # Overclock ile alakalı olsa gerek. Bilmiyorum.
  "FirstOveClock": false,            # Bilmiyorum.
  "IsLedON": true,                    # Bilmiyorum.
  "ECO_Mode": 4,                    # Cihaz güç tasarrufundayken seçili güç ayarı.
  "ECO_GUID": "381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e",        # Güç ayarı "kodu". Çeşitli şekillerde benzerini bulabilirsiniz. Bu çok standart bir tanesi.
  "DC_ECO_Mode": 4,                    # Cihaz pildeyken seçili güç ayarı.
  "ActiveX_USB": false,                # USB ile alakalı hiçbir ayar görmedim.
  "ActiveX_DESK": false,            # Bunu da hiç görmedim. Deneyebilirsiniz.
  "Led_SSE_Keyboard": false,        # Bilmiyorum.
  "Cpu_Core_1": 40,                    # Bunlarla ilgili hiçbir fikrim yok. Overclock ayarı olabilir. Ben her zaman dengelide kullanıyorum. Boştayken düşük, gerektiğinde yüksek performans alabiliyorum.
  "Cpu_Core_2": 40,
  "Cpu_Core_3": 40,
  "Cpu_Core_4": 40,
  "Cpu_Core_5": 40,
  "Cpu_Core_6": 40,
  "V_Core": 0.0,                    # İşlemci Overclock ayarı olsa gerek.  
  "Gpu_Core": 1.0,                    # Turbo güç seçeneğindeki ekran kartı çekirdek Overlock miktarı.
  "Gpu_VRAM": 1.0,                    # Turbo güç seçeneğindeki ekran kartı RAM Overlock miktarı.
  "Nahimic": 0,                        # Nahimic'in kaçıncı ayarda olduğu.
  "TrueColorOnOff": true,            # Bende yok ama MSI True Color diye bir sütun vardır. Onun ayarıdır.
  "NahimciOnOff": false,            # Nahimic'in açık olup olmaması.
  "MsiRGBOnOff": true,                # MSI's RGB kısmının açık olup olmaması.
  "USB_LED": true,                    # Bilmiyorum.
  "VR_Monitor": false                # Bilmiyorum.
}

Geri
Yukarı