Duygularla nasıl başa çıkılır?

423371

Hectopat
2 yıldır okulda yan yana oturduğumuz bir kız var. Ben bu kızı arkadaş olarak sevmiştim ve beraber oturmaya karar vermiştik. Şu an 12'ye gidiyoruz ve yine yan yana oturuyoruz. Ben son 1 aydır kıza sanırım ilgi duymaya başladım. Fakat ben arkadaş dediğim biriyle sevgili olmam ve hem bunu ona söylersem de hoş olmaz ne der bilemiyorum bile. Bir de 2 gün önce sevgili yaptı, uzun vadeli görünmüyor ilgisizlikten yaptı, bunun üzerine söylersem kendi onuruma ayıp ederim. Zaten şehir dışında okumak istiyor, ben İstanbul içinde üniversite istiyorum. Şunun şurasında 40 gün daha beraberiz. Kız arkadaşlarım var öyle çekingen bir insan değilim ama bu başka bir şey.
Ben birini kalbimle severim öyle genç aşkı falan kısa vadeli şeylerle işim olmaz. Mantıklı kararlar veren/vermeye çalışan birisiyim. Bu kız bana göre değil olsa olsa 2-3 ay gider sonra ayrılırız. Bu yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Duygularımla nasıl başa çıkabilirim? Ders çalışırken aklıma geliyor 15-20 dakika odaklanamıyorum. Denemelerde Türkçe 30-33 net yapardım artık 22 falan yapıyorum, odaklanamıyorum. Bunun bir taktiği yok mu başka şeylere yönelmeyi denedim olmadı. Haftada 1 gün koşuya çıkardım, bu duyguları kafamdan silmek için neredeyse her gün koşuyorum. Koşu anında bunları kendime söylüyorum. Her aklıma geldiğinde daha da hızlanıyorum en sonunda nefesim bitiyor yavaşlıyorum ama hala duygularımı kontrol edemiyorum. 4-4.5km arası koşuyorum. Bacaklarım da ağrıyor artık koşarken, kaslar onarılamadan yeniden yıkılıyor. Bunu bilerek yeniden koşuya çıkıyorum belki vücut acıya dayanamaz bu duyguları bastırır diye. Olmuyor geçen günlerde yere basamadım acıdan kalflarım adeta makineyle sıkıştırılmış gibiydi.
Çok uzattım biliyorum içimden atmak istedim hissettiklerimi. Zamanınızı aldığım için kusura bakmayın.
Duygularla nasıl başa çıkılır? Ne yapmalıyım?

O seni arkadaşça seviyorsa bulaşma derim de oda sana ilgi duyuyorsa açılabilirsin ama bence 2 sene boyunca ilgi duysaydı anlardın zaten.

O seni arkadaşça seviyorsa bulaşma derim de oda sana ilgi duyuyorsa açılabilirsin ama bence 2 sene boyunca ilgi duysaydı anlardın zaten.

Hocam ben sevgilim olsun istemiyorum dost dediğim birine aşkım demem zaten bana göre birisi de değil. Bu duygulara nasıl karşı koyarım onu araştırıyorum. İnternette birkaç şey gördüm onları deneyeceğim.

Geri
Yukarı