5000-7000 TL monitör önerisi

Bütçe
5000-7000

EnesAKMAN1

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam.
Oynadıgım oyunlar Valorant gibi CS2 tarzı FPS oyunları ama genelde simülasyon oyunlarınıda tercih ediyorum.
Bu zamana kadar sürekli laptopum oldu ve 10 Mayıs günü bir hazır sistem alacağım ve bildiğiniz üzere monitörüm yok! :D
Bana monitör alırken nelere dikkat etmeliyim nerede hata yapmamalıyım veya direk öneriniz varsa şiddetle tavsiye edebileceğiniz bir marka/model önerir misiniz?
IPS...VA panel gibi şeylerin artılarını ve eksilerini bilmiyorum ama oynadıgım oyundan oyuna önem arz ettiklerini biliyorum ama hangi panel hangi oyunlar için oldugunu bilmiyorum. F/P ürün önerilerinizi bekliyorum!

Son düzenleyen: Moderatör:

240HZ İstersen 8000-8500TL bandına çıkman gerekiyor.

Dostlar selam.
Oynadıgım oyunlar Valorant gibi CS2 tarzı FPS oyunları ama genelde simülasyon oyunlarınıda tercih ediyorum.
Bu zamana kadar sürekli laptopum oldu ve 10 Mayıs günü bir hazır sistem alacağım ve bildiğiniz üzere monitörüm yok! :D
Bana monitör alırken nelere dikkat etmeliyim nerede hata yapmamalıyım veya direk öneriniz varsa şiddetle tavsiye edebileceğiniz bir marka/model önerir misiniz?
IPS...VA panel gibi şeylerin artılarını ve eksilerini bilmiyorum ama oynadıgım oyundan oyuna önem arz ettiklerini biliyorum ama hangi panel hangi oyunlar için oldugunu bilmiyorum. F/P ürün önerilerinizi bekliyorum!

Panel olarak IPS tercih etmeni söyleyebilirim baskada bir şey bilmem ben abi.

240 hz benim için abartı olur 144hz bile benim için yeterli olacağını düşünüyorum özellikle senin önerdiğin monitör markası msi mıdır?
benim için görüntünün kalitesi daha önemlidir

ghosting vb şeyleri daha az görmem için ne yapmam gerekir?

Bütçesine göre bu monitör var, 6200 TL. IPS panel ve gayet kaliteli bir model. 8.500'lere çıkmaya gerek yok.

alacağım sistem goat v4 dür arkadaşlar sadece işlemcinin ne olacağını biliyoruz işlemci modeli
14400f ekran kartıda büyük ihtimalle 4070s 4060ti tarzı bir şey olacaktır

5000-7000 tl dediysem esneme payı vardır arkadaşlar 7.500 8.000 civarına esnete bilirim zaten bilgisayarı ilk olarak televizyonda kuracağım

başlıkta e spor oyunları için monitör önerisi yazıyor ama e spor tagını ben yazmadım özellikle e spor için olmasına gerek yok günlük yaşantımı idare edecek tarzda olabilir oynadıgım oyunlar sınırlı zaten illa e spor tarz monitörüne ihtiyacım yok arkadaşlar böyle bi düzeltme yapayım.
mönitör olsun yeter size bu kadar para verseler ne alırdınız misali yani.

alacağım sistem goat v4 dür arkadaşlar sadece işlemcinin ne olacağını biliyoruz işlemci modeli
14400f ekran kartıda büyük ihtimalle 4070s 4060ti tarzı bir şey olacaktır

5000-7000 tl dediysem esneme payı vardır arkadaşlar 7.500 8.000 civarına esnete bilirim zaten bilgisayarı ilk olarak televizyonda kuracağım
Goat v4'ün 4070s'mi 4060 ti'mı olucağı belirsiz, ama bu iki kart arasında deli gibi fark var. Aynı zamanda ölü soket olucak. Almayın derim, bütçeniz nedir sistem için?

Geri
Yukarı