E-spor takımları neden kadın erkek karışık değil?

O zaman neden lgs/yks gibi sınavlarda kadın erkek ayrı kategoriler yok?
Konuyu alakasiz yere cekiyorsun. Yks bir spor değil ve iyi universiteye adaleti girmek icin yapilan bir asama. Attığım sablonda genele hitap ediyor. İstisnalar her zaman vardir ama kaideyi bozmaz.

Rekabet farkindan dolayidir. Atiyorum 10 erkek oynuyorsa 3 kadin oynuyordur oyunu. 3 kadin arasindan mi daha iyiler cikar yoksa 10 erkek arasindan mi? Ne kadar cok katilim gelirse o kadar cok kaliteye ulasilir. Gucun kuvvetin vb. avantajli olmadigi birçok spor dalinda da rekabetten dolayi kadin erkek ayri olur diye dusunuyorum.
Evet dediginiz gibi bu da bir neden. Testosterondan dolayi erkekler rekabet etmeye kadinlara gore cok daha hevesli.

O kadar detaya giriceksek e-spor yaş kategorileri de olmalı. Sonuçta 20 yaşındaki birinin beyni ile 30 yaşındaki birinin beyni aynı değil.
Irkta koysunlar oraya siyahiler basketi iyi oynuyor olabilir ama CS'yi oynayan hiç yok diye ama koymuyolar fakat bu siyahilerin veya 30 yaşındakilerin E-Sporcu olabilmesini kolaylaştırmıyor hiç bir takım zorunda kalmadığı sürece yaşlı oyuncu bulundurmaz. MAJ3R, XANTARES dede dayı olmuşlar.

LoL'de biliyor musun bilmiyorum ama erkekler galiba 5 Support'la fena fark atmıştı kadın espor takımına.
Kadın oyuncuları kışkırtmak için 5 support herosu banlayıp troll picklerle spawn camp yapmışlardı.

Sonra özür dilemeye zorlandılar ve ceza yediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı