Çözüm E-tab 5 internete bağlanmama sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gdeniz123

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Bugün tablet dağıtıldı. Okulda tableti aktive etme fırsatı bulamadım zira son ders verdiler. Ben de evde aktive ederim dedim. Ancak evdeki internete bağlanmıyor. Yani şifreyi giriyorum. Ama dünya simgesi olan yerde kırmızı bir ışık var. Yani internete bağlı olsa onun yeşil olması gerekiyor diye gördüm bir yerde. Bunun dışında yukarıda yine kırmızı bir yazıyla "0- Ağ yok, bağlantı bekleniyor" yazıyor. Defalarca denedim. Şifreyi doğru girdiğime eminim. Şifreyi girdikten sonra da internet ağının yanında yıldız işareti çıkıyor ve üstüne tıkladığımda "Unut" diye bir buton geliyor. Demek ki ağa bağlanıyor dedim. Ancak böyle saçma bir durumla karşılaştım. Çözümü araştırdım ancak bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Wi-Fi şifresini girdikten sonra yeniden baslat. Daha sonra TC kimlik numarası ve eba şifresi giriş yeri gelir. Buraları doldur ve giriş yapmayı dene. Eğer ilkinde giremezsen tekrar tekrar yeniden baslat

Şifreyi giriyorum bir şey olmuyor. Kapatıp tekrar açıyorum yine olmuyor. İki üç kere denedim birkaç kere daha deniyecem. Bir de yeniden açınca KeyguardTestActivity durdu diye uyarı geliyor.

Belki sunucularda hata vardır. Yarın falan bir daha dene olmazsa.

Modem ayarlarından bir şey yapmam gerekir mi? İlk başta olmadığından ayarları değiştirmiştim WPA ve WPA-PSK yı ayrı ayrı etkin edip denemiştim. Şu an ayarları normal ancak.

Ya da yanlış şifreyi girip duruyorum.

Tablete factory reset at sonra açıldığında internet şifresini gir ve tableti kapat aç direk başlat gelir ya da TC ve şifre yaz hemen baglanir.

Yok hocam, olmuyor. Şifreyi doğru yazdığıma da eminim artık. Defalarca kapatıp açtım bağlanmıyor ağa. En sonunda modemi resetlicem de ayarlarını tekrardan yapmaya üşeniyorum.

Tamamdır arkadaşlar. Sorunu buldum ve çözdüm. Meğerse Erişim Denetimi bölümünden MAC kısıtlama kodunu açmışım. Yani şifreyi bilen birisi olsa bile kablosuz bağlantıyla ağa erişemiyormuş. Onu devre dışı bırakınca halloldu. Şifreyi girdim ve kapatıp açtım tableti sorun çözüldü. Şimdi aktive filan edicem. Yorumlarınız için de teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı