G

Gamiurams

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Şimdi ben 2010 yılında ailemle beraber akrabalarımın yanına gittim. Oradayken bir tane video kamera bulduk, hoşumuza gitti aldık. Bayağı bir video çektik, çünkü 5-6 ülke gezdik. Yaklaşık 1000 -1500 tane video var. Çektiğimiz videolar parça parça olduğu için birleştirmek istedim. Şu an 2014 yılına girdik. Yaklaşık 4 senedir ben bu videoları istediğim şekilde editleyemedim. Denemediğim program, converter kalmadı. Yav şimdi videoyu editliyorum, sıkıntı yok. Ama iş render kısmına geldimi çıkan video orjinali gibi olmuyor. He bide şöyle bir problem var. Ben videolar çok olduğu için 1TB Harici Disk aldım. Aslında videoları DVD yapıp izleyecektim fakat 1000 - 1500 adet video olunca tabi haliyle onlara DVD dayanmaz. Bizim televizyonda USB girişi var. Oradan takıp video izleyebiliyorsun. Fakat Televizyonun desteklediği 3 adet format var. Bunlar MP4, MPG2, ve AVİ. Bu formatlar haricinde diğer formatlar da videolar orjinali gibi çıktı. Mesela WMW yaptığımda videolarda sıkıntı yok. Ama bu formatlara geldiğinde videolarda hafif bir kasma oluyor. Bir tek adam akıllı sonucu Abobe Premiere Pro da almıştım. Hem orada videoların boyutu yüksek olduğu için düşürebiliyordum. Fakat onuda kullanmak çok zor geldi. Yav şöyle movie maker gibi direk videoları koyup aynı orjinali gibi render alacağım bir program yok mu ?

Kullandığım Edit Programları;

Adobe Premiere Pro, Camtasia Studio, Sony Vegas Pro, Corel Video Studio, Blender, Pinnacle, Windows Movie Maker, Ulead Video Studio, CyberLink PowerDirector, Sony Movie Studio Platinum, EDIUS, Avid Media Composer

Yav dedim tamam lanet gitsin, videolar birleşmesin tek tek bari MP4 çeviriyim öyle izleyeyim. Yok abicim bunlarda kasıyo.

Kullandığım Converterler;

Xilisoft&HD, Total, Adobe, Handbrake, Ripbot, Any, FreeStudio, Format Factory, FreeMake, Miro, Quick Media Converter HD, XMedia, Hamster

En son artık şu dizileri editleyenlere gidecem artık yeter yav. 4 Senedir bir sonuç almadım. Yanlız bu sorun tek HD videolarda. Mesela ben Oyun videoları çekiyorum, editliyorum hiç bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Camtasia'da benimkilerde kötü oluyor nedense. Ayarlar en yüksekte. Edit ayarlarından oluyor bence. Hangi seçenekte renderlıyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı