Çözüm eFootball2024-PS4 ağ hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beykozbjk

Femtopat
Daha fazla  
Selam,
16 Aralıkta TTNET aboneliğimi 2 sene uzattım. O tarihten sonra maçlarda ve menüdeyken bile ağdan atılma sorunum başladı (eFootball2024, PS4). TTNET servisi yeni kablo hattı, 3 ayrı modem ve sistem güncellemesi dahil her şeyi denedi ama sorun çözülmedi.

Ben komşularımın Wi-Fi ağlarına bağlanıp kendimce bir test daha yaptım. Oyuna girdiğimde;

1- Mevcut TTNET koptu.
2- Alt komşum TTNET koptu.
3- Diğer alt komşum TTNET koptu.
4- Ara kat komşum TurkNet kopmadı.
5- Vodafone mobil kopmadı.
Anladım ki sorun TTNET'te, ancak kabul etmiyorlar.

Forumları gezerken cgn ve IP işini araştırdım. Yaptıklarım şunlar:

1- Laptopumu Wi-Fi ile modeme bağladım.
2- Ağ bağlantılarımda VPN kurdum ve IP değişti.
2- PS4'ü Ethernet ile laptopa bağladım ve internet paylaşımıyla konsolu dolaylı olarak VPN'li ağa soktum.

Sonuç oyun artık kopmuyor.

Ancak arada hem Wi-Fi hem de VPN olması laga sebep oldu. Böyle oynanmaz tabii.

Not: Bufferbloat testim A ile sonuçlandı.

Bu sorun hakkında görüşü olan var mıdır?
Teşekkürler.

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Doğrudur sıkıntı yok. Oynuyorum. Aynı şeyleri ben de denedim. Adsl ile bağlanınca kopuyordu. Artık kopmuyor. Bağlandığın server ile ilgilidir.

Ben de son gün klasmana döndüm. Gece sıfırlanacak. Bakımla düzelir inşallah senin oyun da.

Dosya Ekleri

• IMG_0521.jpeg
    IMG_0521.jpeg
    179,8 KB · Görüntüleme: 23
İnşallah düzelir dostum nerdeyse 1 aydır sıkıntı var tlf giriyorum iyi oyunlar eyvallah 👍

Yok düzelmedi dostum nasıl bir sorun TTNet alakalı diye tahmin ediyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20240307_114406.jpg
    IMG_20240307_114406.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
@beykozbjk @Serdar Han sorun bende 3 ay sonra bu hafta yeniden başladı. 3 aydır düzgündü.

Hayır yani neyden kaynaklı anlamıyorum ki, Konami kaynaklı desek ttnet haricinde bir ağ ile sıkıntı olmuyor.

Ttnet kaynaklı desek ısrarla sorun yok diyorlar. Taahhüt iptal bedeli de günden güne daha da artıyor, iptal ettirmek istedim, 3 ay önceki iptal bedelinden daha fazla bedel çıkıyor!

Soğuttular bu oyundan, o değil de bir yığın coin aldık yatırım yaptık oyuna yıllardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı