Ekran kartı güç bağlantısı nasıl yapılmalıdır?

Daylight Art

Hectopat
Daha fazla  
Selam, ekran kartım 2x8 pin güç girişi gerektiriyor. Ben de tek PCI-e kablosu üzerinden bu gücü veriyordum. Bunun pek sağlıklı olmadığını duydum. Gücü ayrı ayrı PCI-e kablolarından vermek istiyorum fakat PSU'daki bazı kısımlar dolu nasıl bağlantı yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Resimde çizik olan yerler şu an dolu olan kısımlar yeni PCI-e kablosunu daire içine aldığım yere takabilir miyim? Yoksa orası başka bir alana mı ait oluyor? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• rm650x_hero.png
    rm650x_hero.png
    288,3 KB · Görüntüleme: 17
Selam, ekran kartım 2x8 pin güç girişi gerektiriyor. Ben de tek PCI-e kablosu üzerinden bu gücü veriyordum. Bunun pek sağlıklı olmadığını duydum. Gücü ayrı ayrı PCI-e kablolarından vermek istiyorum fakat PSU'daki bazı kısımlar dolu nasıl bağlantı yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Resimde çizik olan yerler şu an dolu olan kısımlar yeni PCI-e kablosunu daire içine aldığım yere takabilir miyim? Yoksa orası başka bir alana mı ait oluyor? Şimdiden teşekkürler.

Sitenin YouTube kanalında Recep o kadar çok sistem topladı ki herhangi birisini açarsan orada tek tek kabloları nasıl bağladığını gösteriyor.

2 tane gözüküyor ama yanda da var. 4 tane PCI Kablosu için yer var sizde Zaten fabrika aynı soketi bir başka tip bağlantı için üretmez.
Siz yanar diye korktunuz büyük ihtimal. Üretici firma soketleri grup-grup ayırsaymış keşke.

2 tane gözüküyor ama yanda da var. 4 tane PCI kablosu için yer var sizde zaten fabrika aynı soketi bir başka tip bağlantı için üretmez.
Siz yanar diye korktunuz büyük ihtimal. Üretici firma soketleri grup-grup ayırsaymış keşke.

Kutudan 3 adet geriye kalan sata/pata yazan yerleyere uyumlu 6 pinlik kablo çıkıyor. Geriye kalan daire içine aldığım yere kutuda 1 adet kalan PCI-e kablosu kalıyor. Bence orayada takabilirim gibi duruyor.

Geri
Yukarı