Ekranı açılmayan Huawei P20 Lite'dan veri kurtarma

Ryujin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde telefonumu düşürdüm sonrasında çalışıyor mu diye telefonu açmak istedim. Ama telefonun kilit ekranı yarım saniye belki daha az süre gözüktü ve gitti. Her basışımda aynısı oluyor. Yeniden başlattım Huawei yazısı çıktı 1 saniye kadar sonra gitti. Biraz bekledim sonra tekrar açmayı denedim ve yine ekran çok kısa süreliğine gözüküp gitti. Ekran kırık değil ayrıca ses açma ve ve güç tuşlarına bastığımda hard reset gibi şeylerin yazdığı bir ekran geliyor. Bu ekran ise sürekli gözüküyor herhangi bir gitme gelme yok. Hard reset in verileri sileceğini bildiğim için yapmadım.

Tahminimce ekran sağlam başka bir sorunu var ama bulamadım. İçinde silinmesini istemediğim bazı dosyalar var. Telefona müdahale edemediğim gibi USB hata ayıklamayı ve telefonu PC'ye bağladığımda aktarma türünü seçemiyorum. Şifresini girebilseydim belki USB hata ayıklama açılırdı. Telefon yeniden başlama sonrası kilit şifresini istiyor parmak izine izin vermiyor. Yeniden başlatıldığında kilidi girdiğiniz zaman telefonun birkaç şeyi aktif olmaya başlıyor. Verileri nasıl kurtarabilirim veya telefonun ekranını nasıl PC, tablet, telefona yansıtabilirim? Kullandığım telefon Huawei P20 Lite.

Hayır olmuyor ilk aldığım gibi normal ama bu bahsettiğim ekranın çok kısa gözüküp gitmesi telefonun arka kısmında orta kısmın biraz aşağısına bastırınca oluyor. Birkaç yerde daha oluyor. Onun dışında ekrana herhangi şekilde hiçbir görüntü gelmiyor.
Telefona sadece ekran gelmiyor ise yani telefonun açık olduğundan eminseniz telefonun ekranını görmeden de "USB dosyaları aktar" seçeneğini seçmeye çalışabilirsiniz. Dokunmatik çalışmıyorsa evet fare işe yarar. Ama ben tam olarak nasıl bi sorun var sizde anlayamadım hala.

Telefona sadece ekran gelmiyor ise yani telefonun açık olduğundan eminseniz telefonun ekranını görmeden de "USB dosyaları aktar" seçeneğini seçmeye çalışabilirsiniz. Dokunmatik çalışmıyorsa evet fare işe yarar. Ama ben tam olarak nasıl bi sorun var sizde anlayamadım hala.
Şöyle anlatayım tekrar baştan. Benim telefonum daha önce de bikaç kere düştü yere kırılmadı hiç ama iç devrede fiziksel hasar meydana geldi büyük ihtimalle. En son da geçen hafta düştü. O zaman telefonu açmaya çalıştım. Güç tuşuna bastığımda ekran yarım saniye belki daha az gözüküp gitti. Sonrasında biraz araştırdım hard reset yapılarak açılma ihtimali olduğunu öğrendim. Hard reset ekranı için ses açma ve kısma tuşlarına basılı tuttum. Ekran geldi ve daha önceki gibi gözüküp gitmedi sürekli gözüküyordu normal bir şekilde. O zaman ekranın sağlam olduğunu sorunun başka bir şeyde olduğunu farkettim. Birazdan otg kablosu ile fare bağlayacağım umarım açılır.

Geri
Yukarı