El Capitan Bugün Yayınlanıyor

montezuma

Kilopat
Makaleler
60
Daha fazla  
Apple uzun Beta sürecinden sonra OS X El Capitan işletim sistemini bugün Apple Store üzerinden yayınlıyor.

Bizde Hackintosh kullanıcaları için OS X El Capitan'a geçmeden önce gerekli bazı noktaları hatırlatalım dedik.

İlk olarak kesinlikle heyecanlanıp direk güncellemeye kalkmayın. Zira yeni işletim sistemi yeni donanım ihtiyaçları/ gereksinimleri isteyebilir. Bu yüzden kurulum için gerekenleri/ önerileri aşağıda listeledik:

EL CAPITAN KURULUMU İÇİN:
  • Intel Core 2 yada üstü işlemci gerekiyor (Daha eski sistemleri olanlar, macera aramıyorlarsa mevcut sistemlerini kullanmaya devam etmeliler).
  • OS X 10.6.8 üstü çalıştıran bir Mac ( USB imaj hazırlamak isteyenler için)
  • Mac Apple Store hesabı ( El Capitan indirmek için gerekli)
  • HDD içinde en ay 6 GB' lık boş alan.
  • El Capitan' a geçmeden önce varolan sisteminizin ve önemli dosyalarınızın yedeğini mutlaka alın.
  • Kurulum imajı için elinizin altında 8GB üstü bir USB bulundurun.
Yakında El Capitan kurulum imajı hazırlayıp Mac OS X bölümünde paylaşacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarını dört gözle bekliyor olacam. Her ne kadar benim de sistemim uyumlu olsa da, Ekran kartı için Nvidia Web Driver güncellenmesini beklemek zorun da kalacam, ama bu tabi ki kurulum ve testler için bir sorun teşkil etmez benim için, zira İntel HD Grafik kartı bu sürüm de bir değişikli yapılmadıysa uyumlu. Dilerim sorunsuz bir kurlum gerçekleşir ve burada yayınlarım. Nvidia Web Driver kullanan arkadaşlar da dikkatli olmaların da fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı