Elden Ring nasıl oynanıyor?

putyourhate

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba hocam oyuna yeni başladım ama oyunu çözemedim. İlk defa souls oyunu oynuyorum ama şu hikaye muhabbetini anlamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Şimdi hikaye olayını tamamen bir kenara bırakman lazım. Oyunda ilerledikçe hikayede öyle ya da böyle ilerleyeceksin. Souls oyunlarında elindeki eşyalarla gücünün yettiği düşmanları kesmeye çalışırsın, ilerledikçe karşına çeşitli bosslar çıkar. Düşman ve boss kestikçe tecrübe puanı alırsın ve onlarla level atlarsın. Elden Ring'te de "grace" denen noktalara oturup level atlatıcaksın karakterine. Çok zorlandığın bir bölge olursa, yönünü değiştir başka yerlerde kasılmaya çalış. Bol bol dolaş. Ana hikayeyi nasıl takip ederim diye sorarsan da oturduğun grace noktalarından sarı bir ışık hüzmesi uzanıyor, o ışığı takip edebilirsin.

Hikayeyi anlamak için internetten bakarak görevleri yapman ve bossları kesmen gerek oyun seni görevler için yönlendirmiyor. Sadece "grace" bölgelerinden çıkan ışık süzmelerini takip etmeni öneririm.

Wikilerden yardım alın. Karakterler NPC'ler lokasyonlar harita vs. hepsi ayrı ayrı ele alınmış.

Geri
Yukarı