Elektrik-Elektronik Mühendisliği İş İmkanı

Makaleler
42
Yer
Gebze Çayırova Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar elektirik-elektronik mühendisliği okumak istiyorum. Fakat bu mesleğin iş olanakları nelerdir? O bölümü okuyan arkadaşlardan bölüm hakkında bilgi vermesini, o bölümden mezun arkadaşlardan da mezuniyetten sonraki iş olanakları hakkında bilgi istiyorum. Fikirlerinin benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba, ben bilgisayar mühendisliği okuyorum, ama birçok arkadaşım elektrik-elektronik mühendisi, hatta ben de ee mühendisliği kulübü olarak bilinen bir kulüpte idari kadrodayım. Şöyle açıklayayım gelecekte bilgisayar ve ee mühendisleri için yapacak birçok iş olacak, sen kendini eğiterek, çaba sarf ederek mezun olursan iş bulmaman imkansız olur. Bölüm başında bilgisayar ve ee neredeyse aynı dersleri alıyor, ilerleyen sınıflarda ayrım belirginleşiyor, ee'cilerden isteyen elektroniğe yöneliyor isteyen elektronik+programlamaya. Bilgisayarcılar ise düz programlama, yani sen ee okusan bile bir program yazabilirsin, birbirine düşündüğünden çok daha yakın meslekler yani.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı