Elektrik Kesintisinden Sonra Ekrana Görüntü Gelmemesi

kirkwahmet

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Solo Gitarist, Öğrenci
Merhaba,

(Elektrikler gitti geldi ondan sonra böyle oldu.)

Bilgisayarın power tuşuna basınca fanlar dönüyordu ama ekranda no signal yazıyordu.

Windows açılma sesini duyamadım çünkü şifreli...

Parçaları çıkarıp taktım, kasayı bilgisayara bağladığımda önce odaya ait sigorta attı, ardından tekrar sigortayı eski haline getirip power kablosunu bağladığımda ise ses ve ışık patlamasıyla beraber daireye ait ana sigorta attı.

Yarın yeni power supply alacağım, fakat anakarttan da şüphe ediyorum, sizce sıkıntı sadece güç kaynağında mı?

Teşekkürler, kolay gelsin...

Büyük ihtimal PSU'nuzda sıkıntı var. Fakat diğer bileşenlerede zarar verme olasılığı yüksek. Bir yetkili servise baktırmanızı öneririm.

UPS alın kafanız rahat olsun. Para vermeyeyim derken daha çok zarara giriyor insan. Korkmadan pc ile uğraşın. Ardarda iki kez elektrik gitti bende de Samsung 850 EVO SDD görmemeye başladı. Diğer devre elemanlarına bişey olmadı çok şükür. Samsung değişim iade kararı verince değişim esnasında UPS aldım. Senin devre elemanları yüksek voltajdan zarar görmüşte olabilir sigorta attığına göre. Servis yolu görünüyor. UPS düşük ve yüksek voltajdan korur.

Bazen benim UPS 1-2 saniye şebekeden elektrik almayı kesiyor kendini kilitliyor anlıyorum ki o esnada yüksek voltaj geliyor.

Herkese teşekkürler. Daha önce bu tarz sorunlarla karşılaştım, kabloları çıkarıp beklemiştim düzelmişti.

Forumlarda gezip oradaki önerileri uygulamıştım düzeltmiştim...

Fakat şimdiki sorunu anlayamadım. Bilgisayar emanet ayrıca. Düzelmesi gerek diye düşünmekteyim çünkü kendi bilgisayarım düzelmişti. Şaşırıyorum...

Tekrardan teşekkürler.

Merhaba,
Forum'da yeniyim bir sorunum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

APU sistemim var.Kasayı fişe taktığımda sigorta attı. Sonrasında tekrar açtığımda başta görüntü gelmiyor. Bir süre sonra inanılmaz kötü bir görüntü gidip gelmesi oluyor yeşil çizgili çizgili. pc açılıyor görüntü bir süre böyle geliyor gidiyor sonra hepten gidiyor. HDMİ çıkışından tv üzerinde kullanıyorum acaba sorun nedir ? Anakarta zarar gelmiş olsa ekrana kötü de olsa hiç görüntü gelmez diye biliyorum. HDMİ çıkışında mı sorun var sizce ? Yoksa PSU'da mı ? Harici ekran kartı taktım ekran kartı üzerindeki HDMİ'dan görüntü düzgün gelir belki diye ama ordan da alamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem Özellikleri

MSİ A320 M PRO-PLUS DDR4 AM4 ANAKART
AMD A10 9800 İŞLEMCİ
KİNGSTON HYPERX 4GB 2400 MHZ DDR4
MSİ RADEON R7 250 2 GB 128 BİT

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı