Elementary OS "Kaynak listesi okunamad" Hatası

Herr mira

Decapat
Terminale yazmış olduğum komutlarda hep aynı hatayı alıyorum.

[sudo] password for mirac:
N: '/etc/apt/apt.conf.d/' dizinindeki '20archive.dpkg-New' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/apt.conf.d/' dizinindeki '10periodic.dpkg-New' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
E: 'sudo' türü bilinmiyor. (satır: 1, kaynak listesi: /etc/apt/sources.list.d/spotify.list)
E: Kaynak listesi okunamadı.
E: /var/lib/dpkg/lock-frontend kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), is another process using it?
2021-02-12 00-39-02 ekran görüntüsü.png

Dosya Ekleri

• 2021-02-12 00-44-57 ekran görüntüsü.png
    2021-02-12 00-44-57 ekran görüntüsü.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 84
Spotify depo girdisi hatalı, aşağıdaki komutlarla depoyu yeniden ekleyin sorun çözülecektir. Her kod satırı tek komuttur, doğru seçip kopylayın.

Kod:
echo "deb http://repository.spotify.com stable non-free" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/spotify.list
Kod:
sudo apt-key adv --keyserver hkp://pool.sks-keyservers.net:80 --recv-keys D1742AD60D811D58

Kullanicidan cikis yapip tekrar giris yapin ve tekrar deneyin. Arka planda bir uygulama hala paket yoneticisini kullaniyor.

ls /etc/apt/apt.conf.d/ ciktisina da bakalim. Sanirim internetten bir seyler indirerek kurmayi denediniz.
Spotify denemiştim.
2021-02-12 02-54-23 ekran görüntüsü.png

Sorunu işletim sistemini silerek çözdüm yeniden kurulum yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı