Rehber Eski IPhone'lar için garage bandsız özel zil sesi yapma

Merhaba,

Öncelikle bu makale iOS 17 desteği alamayan teller için nasıl bilgisayardan iPhonelarına özel zil sesi ekleyebileceğini anlatacağım bir makale olacaktır.

6CA0AE9B-A1BF-415B-B8E7-02594779529B.png

Önceden Garageband ile kendi iPhone cihazımızdan özel zil sesi yapabiliyorduk ama artık iOS 17 altı cihazlar Garageband kullanamıyor.

İlk Adım

Öncelikle zil sesi yapmak istediğiniz ses dosyasını 40 saniye yapmanız ve m4r dosya uzantılı yapmanız gerekiyor.
Bunların hepsini yapabileceğiniz bir site olan Melofania sitesinden bunları ayarlabilirsiniz.

ğ.PNG

ğğ.PNG

ğğğ.PNG

ğğğğ.PNG

ğğğğğğ.PNG

Tüm bunları yaptıktan sonra iPhone uyumlu ses dosyanız bilgisayarınızda hazır demektir.

İkinci Adım

Bilgisayara iTunes indirmemiz lazım. Bunun sebebi telefona zil sesi eklerken iPhone ile bilgisayarı Lightning girişli kablo ile bağlayıp bilgisayardaki iTunes üzerinden Müziği ekleyecek olmamızdır. iPhone ile bilgisayarımızı kablo ile bağladıktan sonra bilgisayarda iTunes uygulamasını açıyoruz.

ççç.PNG

ç.PNG

çççç.PNG

Ses Tonları sekmesine ses dosyamızı sürükleyip ekledikten sonra bitti tuşuna basıyoruz.

Üçüncü Adım

Artık telefon ile bilgisayarın bağlantısı kesiyoruz. Sonra Telefona geçiyoruz

Ayarlar-Ses ve Dokunuş-Zil Sesi kısmına gelince eklediğiniz sesi göreceksiniz. Eklediğiniz sesi seçtikten sonra artık istediğiniz zil sesine sahipsiniz.

Güzel rehber, emeğinize sağlık.
Çok teşekkürler!
Ya da tüm bu uğraşlar yerine daha önce Garageband indirilmiş bir App Store hesabıyla giriş yapıp Garageband'in eski sürümünü indirebilirler.
O kadar uğraşmaya ne gerek var hocam. Ayrıca eski hesabımı unutmuştum ben en son 5 yıl önce falan kullandım.
3uTools ile de yapılabiliyor. Hem de daha kısa sürüyor.
Daha önce hiç kullanmadığımdan bildiğim bir yöntemle yapmak istedim.
Kolaymış sağolun hocam.
Rica ederim!

3uTools ile yaptığında geliştirici seçeneklerinin aktif ederek yapıyor burada ise normal bir şekilde yapıldığını görünce denedim sonuç harika. Rehber için elinize sağlık.

Geri
Yukarı