Çözüldü Ev sahiplerinin, evini kiraya verirken memur çalışan ya da memur kefil tercih etmesi yasal mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Ev sahiplerinin, evini kiraya verirken memur kefil ya da memur çalışan tercih etmesi yasal mı? Durum birçok ilanda böyle. İsterseniz sizler de göz atabilirsiniz. Kiralık evlerin çoğunda memur çalışan ya da memur kefil isteniyor ve bu durumun yasal olup olmadığını merak ediyorum. Onun için bu konuyu açtım. @Recep Baltaş, @Ali Güngör, @Yener K. bir bilginiz var mı acaba?

Çözüm
Ev sahiplerinin, evini kiraya verirken memur kefil ya da memur çalışan tercih etmesi yasal mı? Durum birçok ilanda böyle. İsterseniz sizler de göz atabilirsiniz. Kiralık evlerin çoğunda memur çalışan ya da memur kefil isteniyor ve bu durumun yasal olup olmadığını merak ediyorum. Onun için bu konuyu açtım. @Recep Baltaş, @Ali Güngör, @Yener K. bir bilginiz var mı acaba?

Sanıyorum ki ev sahibi istediği kişiye ev verip vermeme hakkına sahip. Sonuç olarak onun evi. Ortada bir sözleşme yok henüz. Olduktan sonra sözleşmeye sabit kalınmak durumunda tabii.
Konuyu anlamadim. Ev benim evim degil mi? Istedigime kiralarim. Memur istemelerinde belirgin bir sebep var ayrica. Maasim yatmadi vs. gibi sebepleri yok ozel sektor gibi. 15'i geldigi gibi hesaplarina cuk diye maaslari giriyor. Ozel sektorde ise adama maasi 1 hafta gecikmeli de gelebiliyor, 2-3 gun gecikmeli de gelebiliyor, 1 ay cok para kazaniyor maasini hemen oduyor, diger ay 5 kurus kazanamiyor maasini geciktiriyor. Tabii ozel sektorde calisanlar en iyi senaryo. Daha bunun Afgani var, Suriyelisi var, cingenesi var, var oglu var.

Kendi evimi kiralamama devlet karisiyorsa o benim evim olmuyor, devletin evi oluyor.

Ev sahiplerinin, evini kiraya verirken memur kefil ya da memur çalışan tercih etmesi yasal mı?
Evet, var. Pandemiden sonra memur kefil isteme olayı baya artışa geçmişti.

Haksız sayılmazlar da, şuan kira ödemeyen kiracıyı çıkartmak için tahliye davası açsanız bile Adalet sistemi çöktüğü için aylar sonrasına mahkeme verilir. Mahkeme sonuçlanana kadar ortaya çıkacak maddi kayıbı siz düşünün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı