F/P Çamaşır makinesi ve Buzdolabı önerisi

StartPy

Kilopat
Daha fazla  
Selam, Fiyat/performans oranı yüksek, kaliteli çamaşır makinesi ve buzdolabı arayışındayım, yardımcı olabilir misiniz?

Selam, Fiyat/performans oranı yüksek, kaliteli çamaşır makinesi ve buzdolabı arayışındayım, yardımcı olabilir misiniz?
F/P arıyorsanız Altus yönelebilirsiniz. Vestel,arçelik servisi bakıyor. Sizi tatmin eder. Diğerlerine göre daha makul fiyatlarladır. 2 ay önce almıştım. Kullanılıyor bir problem çıkarmadı. ALTUS AL 365 F / ALTUS AL 7103 MD. Kurulum alanının boyutlarına göre ve kullanacak kişi sayısına göre seçim yapmanı öneririm.

Hocam altus al 7105 D 7 kg 1000 devir çamaşır makinesi aldık yaklaşık 11 ay önce. O zaman 5150 liraydı. Şu an satışta göremedim aynı modeli.

Genel olarak memnunum, yıkaması güzel, programlar yeterl, geliyor bana. En güzel yanı 28 dakikalık programı olması (ekstra hızlı seçeneğiyle 14 dk oluyor.) Araziden geldiğim zaman ertesi güne lazım olacak giysileri hemen yıkayabilmemi sağlıyor.

Kurulum, tamir işlerine Arçelik servisi bakıyor. Zaten Arçelik'in alt markası.

Tek şikayetim sıkmaya geçince sallanıp, ses çıkarması. Kullanıcı yorumlarında böyle br şikayet göremedim, sebep olarak banyonun zemininin eğiminden olduğunu düşünüyorum. Kiradayım ve evin zemini aşırı kötü, makinenin ayaklarının bir tarafının sonuna kadar açık olmasına rağmen yine de eğimli duruyor. Bu da bana göre sallanmasına sebep oluyor.

Hocam bir de enerji sınıflarına kafanız takılmasın. Şu anda E, D sınıfı diye satılan makineler birkaç yıl önce A, A++ diye satılıyordu. Önceden Türkiye'deki üreticiler biraz kafalarına göre yazıyordu ama şu anda AB'deki değerler zorunlu kılındığı için A sınıfı diye sattıkları makinelerin gerçekte D ya da E sınıfı olduğu ortaya çıktı. Mesela ailemin evindeki A+++ çamaşır makinesi bendeki E sınıfından daha çok güç tüketiyor. Satış sitelerinde falan hala daha A, A++ yazıyorlar ama makinenin yanında gelen kağıtlarda gerçek değerler yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı